Eşi ahiret yolculuğu eden 12 kadına içtimai hane yapılacak

Sivas’ta eşi memat etmiş, 18 yaş altında yeryüzü beş altı üç çocuklu 12 kadına göz yapılacak.

Sivas Valiliğinden yapılan açıklamaya bakarak, il himayelerinde, Sivas Belediyesi ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı arasında mülk merkezinde durma eden eşi emrihak etmiş kadınlara müteveccih “Konut Bindi Programı” kapsamında 12 toplumsal konutun yapımına ilişkin protokol imza töreni gerçekleştirildi.

Sivas Valisi Yılmayan Balkır, Valilikteki törende yaptığı konuşmada, 12 konutun yapımını üstelenecek olan Sivas Belediyesine katkılarından ortalık teşekkür etti.

Daha önceki üstelik Sivas’ta eş misafirhane yapılması amacıyla Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi arasından protokol imzalandığını hatırlatan Şimşek, “Dezavantajlı gruplardan bilahare genişlik çokça önemsediğimiz kadınlarımız üzere çok kocaman aynı projeyi Cumhurbaşkanlığımızın kararıyla hayata geçireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Içtimai büyüklük olmanın bilinci ile kimsenin mağdur edilmeyeceğini anlatım fail Balkır, protokolün hayırlı olmasını diledi.

Belediye Başkanı Hilmi Âlim ise 12 habbe yapımını yahut satın alınmasını gerçekleştirerek Içtimai Teavün ve El Birliği Vakfına teyit edeceklerini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde içtimai oran olma anlayışıyla gelişigüzel zaman söylediğimiz kabil alışılmış belediyecilik anlayışından ziyade hemşehrilerimizin gerekseme duyduğu gelişigüzel alanda kurumlar arası işbirliğini önemseyerek ortak aynı maksat ve hedef doğrultusunda çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından protokol imzalandı.

Share: