Erzincan’da 2 bin iyesiz hayvanın yaşayacağı barınak yapılıyor

Erzincan Belediyesince efsanevi hastanesinden ameliyathaneye, pisik evinden hayat alanlarına kadar 2 bin iyesiz hayvanın hayatını sürdürebileceği barınağın yapımına başlandığı bildirildi.

Beybağı Mahallesinde 17 bin metrekare düzlük üzerine yapımına başlanan efsanevi barınağının inşaatında incelemede kâin Şehremini Bekir Aksun, Malumat İşleri Müdürü İsmail Mersinlioğlu’ndan çalışmalar için hikmet aldı.

Aksun, yaptığı açıklamada, sahipsiz hayvanlara elan ferah bakım edebilmek amacıyla böyle tıpkısı yere ihtiyacın olduğunu, bu kapsamda barınak projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

“Erzincanımızın ağızsız sakinlerini burada elan şen mihman edebilmek, bakımlarını yapabilmek üzere hayvan hastanesinden mezarlığına büyüklüğünde temas şeyi düşünülmüş benzeri mekan olarak inşallah hizmete sunacağız. Duvarları çevrili tıpkısı vaziyette, yaşam alanlarında daha şen debi edebilmeleri üzere burada çadırlar oluşturulacak ve altında ıslanmadan daha cılız mekanlarda hayatlarını devam ettirecekler. İlgili alanlara padoklar kurularak orada misafir edilecek.” diyen Aksun, iyesiz hayvanları ev kocaoğlan itibarıyla yeni barınak alanında mihman etmeye başlayacaklarını, inşaatın ise 2023 içerisinde tamamlanacağını belirtti.

Share: