ERÜ ile KGC tarafından kuma etkinlikler düzenlenecek

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Süleyman Çetinsaya İletişim Fakültesi ile Kayseri Gazeteciler Cemiyeti (KGC) yoluyla 2022-2023 Eğitim Bilimi-Tedris Döneminde aynı kol etkinlik düzenlenecek. Bu çerçevede ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun ile KGC Başkanı Mütehammil Kösedağ bire bir matbuat toplantısı düzenleyerek, etkinlikler hakkında bilgiler verdiler.

KGC’bile planlı toplantıda konuşan KGC Başkanı Dayanabilen Kösedağ, ERÜ ile gelişigüzel devir koordineli çalışmalar içerisinde olduklarını söyledi. ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun ise yaptığı konuşmada ERÜ yönetimi adına kül paydaşlar ile hem ülkeye hem da şehre ulama seçmek gayreti içerisinde olduklarını söyledi. ERÜ’nün çok kırıcı bir kurumsal çatı ile ağır sıklet bir emek enerjisi ortaya koyan lokomotif bir darülfünun olduğuna ilgi çekici Rektör Altun, “Erciyes Üniversitesi hoppadak Nevşehir Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi ve Kayseri Üniversitesi’nin dahi bizde geliştiğini düşünürsek, filhakika ne derece ayrımsız üniversite olduğumuz ortaya çıkmaktadır. Ulusal boyutlarda yaptığımız icraat ve başarılar süfli sizler aracılığı ile kamuoyu ile paylaşılıyor. Bizlerde bu başarılarımızı sizler ile paylaşmanın ayrı benzeri mutluluğunu yaşamaktayız. Zira tığ Erciyes Üniversitesi adına haber ve teknolojinin anıldığı, AR-GE ve inovasyon boyutlarında daim konuşlan ayrımsız kurum olma önünde olgunlaşmak ve aylamak istiyoruz. Uluslararası boyutta birlikte geçmiş günden itibaren içeriği elbet doldurabiliriz yetişkin adımlar atma gayreti içerisindeyiz” dedi.

ERÜ’nün üniversite-endüstri işbirliği çerçevesinde enerjik namına çalışmalar yürüttüğünün birlikte altını çizen Rektör Altun, “Sanayimizin şu anda geldiği dış satım rakamları herkesçe bilinmektedir. Tığ alelhusus AR-GE boyutunda kuşkusuz katkılar ortaya koyabilirsek, bizim arz majör penceremizin bile Teknoparkımız olduğunu düşünüyorum. Orada firmalarımızın doluluk oranına bakıldığı antlaşma meydan yetmiyor. Çabuk tıpkı şekilde yıpranmamış evolüsyon alanını dahi Teknopark boyutunda oluşturuyoruz. Bunları yaparken de bizler, siz matbuat mensuplarımız ile mutlu benzeri şekilde bu konuları ilerletmek istiyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Konuşmasında KGC ve ERÜ Süleyman Çetinsaya İletişim Fakültesi ile alay malay düzenlenecek olan etkinlikler üzerine de bilgiler veren Rektör Altun, şunları kaydetti: “Üniversitemiz Süleyman Çetinsaya İletişim Fakültesi tarafından Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’yle işbirliği ortamında şehrimiz medya mensuplarının ve geleceğin iletişimcilerinin sosyal sorumluluklarına dair farkındalıklarını yükseltmek, böylece ülkemizin firez varlığına katkıda bulunacak nitelikli iletişim araçları üretimini özendirmek üzere planlı Süleyman Çetinsaya Medya Ödülleri’nin üçüncüsü bu sene ‘Çocuk’ temasıyla düzenlenecek. Çocuklarımızın, insanlığın halis yurdu ve vicdanı olması yanı sıra bahtiyar çocukların geleceğimiz olduğu bilinci, konuyla ilişik duyarlık oluşturacak ve bu konudaki farkındalığı güçlendirecek girişimlerin önemini temas sabık dönme arttırmakta. Bu nedenle Erciyes Üniversitesi namına Süleyman Çetinsaya Iletişim Araçları Ödülleri’nin 2022 yılı temasını bala yerine belirlemeyi anlamlı ve uygun bulduk. Yarışmaya başvuruda bulunacak cemi basın mensuplarımıza ve güre iletişimcilere şimdiden başarılar arzu etmek isterim” şeklinde konuştu.

Bire Bir sair düzenlenecek olan etkinliğin ise dinç iletişimcilerin sektörü yakından tanımaları üzere epey heybetli olan “Çarşamba Söyleşileri” olduğunu tamlayan Rektör Altun, “İkinci aktiflik yeniden Üniversitemiz Süleyman Çetinsaya İletişim Fakültesi’nin Kayseri Gazeteciler Cemiyeti ile işbirliği zarfında düzenleyeceği ‘Çarşamba Söyleşileri’ adıyla gerçekleşecek olan seminer dizisidir. Bu seminer ve söyleşiler vesilesiyle hem tendürüst gömlek gazeteci adaylarının sektörü tanımasını sağlamayı hem de Kayseri basınımızın repertuvar ve deneyimlerini öğrencilerimizle buluşturmayı hedefliyoruz” diyerek konuştu.

10 Eş Etkin Gazeteciler gününde muhteşem benzeri açılış gerçekleştireceklerini de belirten Rektör Altun, ERÜ İletişim Fakültesi Ceride ERÜ Atölyesi’ne Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Gazete ERÜ Aplikasyon Atölyesi isminin verileceğini söyledi.

Rektör Altun, “Aynı diğer büyük etkinliğimizde yenileme çalışmalarına bitmeme edilen Üniversitemiz İletişim Fakültesi Ceride ERÜ Atölyesi’nin düzeltilmiş versiyonunun 10 Familya Çalışan Gazeteciler Günü’nde ‘Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Gazete ERÜ Aplikasyon Atölyesi’ adını alacak olması şeklinde ifade edebilirim. Bunu çabucak benzeri beniâdem değişikliği olarak görmüyor, bildirişim fakültelerinin yerel basına yönelik sorumlulukları beraberinde, tüvana nesil gazeteci adaylarının domestik basınımız öncülüğünde sektörel aidiyetlerini güçlendirecek ve sürekliliğini sağlayacak büyük tıpkısı kadem olarak değerlendiriyorum” dedi.

Rektör Altun’un konuşmasının peşi sıra ise ERÜ Süleyman Çetinsaya İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Okumuş gerçekleştirilecek olan Süleyman Çetinsaya Iletişim Araçları Ödülleri Yarışması üzerine bilgiler verdi.

Önümüzdeki günlerde İletişim Fakültesi’nin web sitesinde yarışmanın katılma şartlarının zar edileceğini tamlayan Dekan Münevver, 3 temel kategoride yarışmanın düzenleneceğini bunlarında görsel, sayısal ve basılı yayıncılık kategorilerinde olduğunu söyledi. – KAYSERİ

Share: