Erdoğan’ın çağrısının ardından Kılıçdaroğlu’ndan özen calip sözler: Başörtüsü yasağını kaldıran bu kardeşinizdir

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, mazi Malatya’üstelik yaptığı konuşmasında Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği başörtüsü düzenlemesiyle ilgili, “Geçtiğimiz günlerde CHP Umumi Başkanı milletimizin korteks bağlamış başörtü meselesini yeniden açtı. Biz hazırlıkları yaptık, Esas değişikliğini Meclis’e göndereceğiz. Şunu birlikte yapabiliriz, ilk defa bugün Malatya’dahi açıklıyorum. Hadi, sıkıyorsa gel bu işi referanduma götürelim. Parlamentoda bu aksiyon çözülmüyorsa kararı kavim versin” açıklamalarında bulunmuştu.

KILIÇDAROĞLU: VAR MI SENDE O CESARET?

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ise Reisicumhur Erdoğan’ın bu sözlerine toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla yanıt verdi. Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, “Ne oldu, yara Orban’lık mı yapacaksın Erdoğan? Bura Türkiye, Macaristan değil. Yasa teklifini destekle, ne referandumu… Kaçmazsan bu iş çözülür; erkekler kadınların giyim kuşamını konuşamaz kuzuluk dirimsel. Var mı sende o atilganlik?” ifadelerini kullandı.

“BAŞÖRTÜSÜ YASAĞINI KALDIRAN BU KARDEŞİNİZDİR”

Bu polemiğin ardından Sivas’ta Sınır 58’da yayınlanan ‘Gündem Özel’ programına mihman olan CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, başörtüsü meselesiyle ait yıpranmamış açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu,”Gücü elinde markajcı egemenlik, ayrımsız başkasına kötülük vermişse o zararını görmesi, bilmesi ve gerekirse bundan sonra helalleşelim demesi geçişsiz. Başörtüsü zımnında, gittim bu ailelerle bile konuştum. Birisi anlatırken ağladı, elbet geçersizlik yapıldığını, nelerin yapıldığını anlattı. Bunu fail kim? Kerem. Başörtüsü yasağını tığ kaldırdık diyorlar ama hikaye. Yasağı kaldıran bu kardeşinizdir. Bunu yaymaca aracı kendisine hiç kullanmadım. Kadının fotoğraf kıyafetiyle politikacı uğraşmaz. Eş istediği kadar giyinir. Siyasetçinin hangi işi var burada?” dedi.

“BU KANUN ÇIKMASIN DİYE ÇAMURA YATIYORLAR”

Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, “Diyorlar kim anayasayı değiştirelim, aileyi koruyacakmışız. Bu kanun çıkmasın diye niteleyerek çamura yatıyorlar. Elhak aile korunuyor. Eş toplumun anne taşıdır. Iyice bunu referanduma götüreceğiz falan festekiz… Orban’la bir yolda gidersek acaba tıpkısı molekül yapabilir miyiz diye niteleyerek düşünüyor. Amma Mösyö Eksiksizlik bunu yemez. Bizim samimiyetimize inanıyorlar. Herhangi Bir eş fena hâlde donatmak icap, ben ona niçin engelleme edeyim? Hangi hakkım var” ifadelerini kullandı.

‘ERDOĞAN 50 SORU SORSUN, EGO 1 SORU SORAYIM’

Cumhur Reisi Erdoğan’ı TV’ye tartışmaya çağırma etmesine de değinen Kılıçdaroğlu, “Siyasetin görevi bu çoğalan topraklarda hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesidir. Dip yoksulluk var. Beyefendi oturmuş gel efendim şurası yapalım bunu yapalım. Kendisine söyledim. Yüreğin yetiyorsa TV’bile çıkarsın karşıma dedim. O 50 soru sorsun, ego 1 istifham sorayım. Benim verilmeyecek hesabım yoktur. Benim çocuklarımın hangi aksiyon yaptığını kimesne bilmez. Biricik hedefim dizge sağlık ortamında yaşası” dedi.

Share: