Erdoğan’ın Ali Çetinbaş’a gönderdiği mektubu Komutan Önsay arz etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YANLIŞSIZ Parti’nin kuruluşunun 21’inci yıldönümü nedeniyle kuruculara mektup gönderdi. Erdoğan’ın, Kütahya’dahi eski aktarılma diyar başkanları yerine Ali Çetinbaş’a gönderdiği mektubu, AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay takdim etti.

Erdoğan mektubunda, “2023 seçimleri nazik öneme sahiptir. Kuruluşundan beri girdiği herhangi bir seçimden birinci sâdır AK Öğür olarak, 2023’te yapılacak Cumhur Reisi ve mebus seçimlerinde aynı kez daha desteğinize talibiz” dedi.

Erdoğan, “Zer kardeşim; sizi genişlik kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum” diye başladığı mektubunda şöyle dedi: “Bundan 21 sene önce, 14 Ağustos 2001 tarihinde AK Tümen’nin resmi kuruluşunu tamamlayarak milletimize hizmete ve ülkeyi yönetmeye arzulu olmuştuk. ‘Bir olduk, 21 olduk’ şiarıyla çıktığımız bu yolda geçmiş günkü heyecanla yolumuza bitmeme ediyoruz. Hamdolsun milletimiz da kuruluşumuzun üzerinden 16 kamer geçmeden girdiğimiz ilk seçimde, partimizi belirtik meydanlık farkla iktidara getirerek bize olan güvenini göstermiştir. Türkiye’nin; vesayetin sancılarıyla kıvrandığı, kafasız kalmışlığın yükünün altında ezildiği, balans ve güvensizlik bataklığında çırpındığı, ciharıyek yandan adalet ve özgürlük taleplerinin yükseldiği, elhasıl tarihin yeryüzü bunalımlı dönemlerinden birini yaşadığı ayrımsız süreçte üstlendiğimiz bu dokunaklı sorumluluğun hakkını yöneltmek üzere mütemadi çalıştık. Bugün dönüp geriye baktığımızda, 20 yılda asırlık tıpkı el erki ve kalkınma hamlesi gerçekleştirdiğimizi kıvançla rüyet ediyoruz. Eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, ulaşımdan enerjiye, sanayiden spora her alanda Türkiye’nin vakit kaybetmeden eksiklerini gidermekle kalmadık, gelecekte yapacağı atılımların bile altyapısını kurduk. Şimdi bu güçlü altyapının üstünde 2023 hedeflerimizi hayata geçirerek ve 2053 vizyonumuzu mensur ederek ülkemize ve milletimize verdiğimiz sözlerin tamamını adına deklare etmek istiyoruz. Bunun için 2023 seçimleri nazik öneme sahiptir. Kuruluşundan beri girdiği her seçimden bir numara çıkan DOĞRU Öğür olarak, 2023’te yapılacak Reisicumhur ve milletvekili seçimlerinde tıpkısı sefer henüz desteğinize talibiz. İnşallah partimizin bir sonraki yapılış sene dönümü mutluluğunu, ülkemizi hedeflerine tıpkısı adım elan yaklaştırmış bulunmanın gururuyla, esasen hep bu arada yaşayacağız. Ülkemizin bugüne kadarki mecmu meselelerini elbet çözdüysek, bugünkü sıkıntılarına dahi yine tığ deva bulacağız. Partimize bugüne büyüklüğünde oyları ve dualarıyla bindi olan herkese şükranlarımı sunuyorum.” (AĞA-) – KÜTAHYA

Share: