Emet’te iri yararlı programı

Emet Toyluk Derneği koordinesinde İlçe Müftülüğünün desteğiyle büyük faydalı programı gerçekleştirildi.

İlçede sonuç zamanlarda yaşanan orman yangını, genç âdem trafik kazaları ve benzeri afetlerin defi için Bilgisizlik Derneği organizasyonuyla bire bir araya gelen ilçe halkı hep gelişigüzel dua etti.

Zafer Meydanında gerçekleştirilen programa Ilçebay Hasan Çiçek, Emet Belediye Reisi Hüseyin Doğan, partilerin kaza başkanları, görüş başkanları, STK başkanları ve haddinden fazla sayıda vatandaş katılma sağladı.

İlçe Müftülüğünün hazırladığı programın açılış konuşmasını ve küşat Kur’an tilavetini Babukbey çarşı camii imamı Halil Kılıç gerçekleştirirken, programda Babuk mir Çarşı camii Ezancı-Kayyım Bekir Kuş Yemi, Akpınar Cami İmam Hatibi Mustafa Parıltı, Kuyupınar Cami İmam Hatibi Muharrem Küçümseme, İki çivi Köyü İmam Hatibi Mehmet Antrenör, Yeniceköy Hacı Ömer Ağa Cami İmam Hatibi Şemsettin Sebep Kur’anı Ahi okudular. Hafızlık Kur’an Kursu öğrencilerinin Ağaçküpesi Şerifi birlikte Hafız Yasin Üstün ilahiler okudu. Elan sonradan engelsiz toplanan tören düzeni ve umum bilcümle alay malay dua etti.

Kurban kesimi ve yararlı pilav dağıtımı ile sona aziz izlence sonrası konuşan Emet Deneyimsizlik Derneği Başkanı Mehmet Usta, “Emet Cahillik Derneği ve Emet İlçe Müftülüğü namına ilçemizde kavi çok hayırseverimizin yardım verdiği Gazi Emet hayrımızı gerçekleştirdik. Hafızlık Kur’an Kursu öğrencilerimizin Hatmi Şerifi, hocalarımızın Kur’an tilavetleri, kurban kesimi ve yemek ikramı ile programımızı nihayete erdirdik. Şehitlerimiz ve dinç yaşta yitirdiğimiz kardeşlerimizin ruhu amacıyla, orman yangıları ve saf afetlerden korunmak için, ilçe ve belaların ilçemizden ırak olması üzere icra ettiğimiz programımıza başta esnaflarımız olmak üzere yardım veren herkese çokça teşekkürname ederiz “dedi. – KÜTAHYA

Share: