Elazığlı Taksici: “Bizi Aşan Tıpkı Düzenin İçerisine Girdik,Gün Günden Varımızı Yiyerek Eriyoruz”

Elazığ’dahi 25 yıldır göçüm işletmeciliği yapan Ayhan Özcan, hem ticari esnafın hem üstelik vatandaşın daim yapılan zamlardan mağdur olduğunu dile getirdi. Taksici esnafının genişlik iri sıkıntılarının akaryakıt, sigorta ve kasko giderleri olduğunu tamlayan Özcan, “Bizi aşan ayrımsız düzenin içerisine girdik. Yani vatandaş birlikte akıllıca namına ‘ücretlerimiz sebep arttı’ diyor. İnanın bizim bile esnaf namına bu zam curcunasının içinden çıkabilecek durumumuz kalmadı. günden güne varımızı yiyerek eriyoruz” dedi.

Elazığ’bile 25 yıldır taksi işletmeciliği fail Ayhan Özcan, “Tığ yeni yıla korkarak giriyoruz. Aşmamız lazım. Vatandaş namına eskimemiş yıla bire bir nebze neşe, heyecanla girmemiz gerekirken, tığ vergilerin altından kuşkusuz kalkacağız korkusuyla giriyoruz” ifadelerini kullandı.

“GÜN GÜNDEN VARIMIZI YİYEREK ERİYORUZ”

Taksici esnafının sunu büyük sıkıntısının akaryakıt gideri olduğunu rapor eden Özcan, mecburi trafik sigortası ve Kasko giderinin da altından kalkılamayacak ağıl geldiğini söyledi. Özcan sözlerine şöyle bitmeme etti:

“Elazığ’de İstasyon Caddesi’nde ticari göçüm işletmecisi kendisine cıvıltı göstermekteyiz. Sektörde büyük teessürat çekmekteyiz. Sıkıntılarımızın yegane sebeplerinden biri akaryakıt. Akaryakıt gözle görünen kısmı. Görünmez tarafı, benim arabamın normal zorunlu gidiş geliş sigortası fahiş fiyatta. Benim arabamın kaskosu ulaşılmayacak derecede. Ayrımsız tetkik yaptım kim aracımı kasko yaptırayım. Kaskoya sorduktan bilahare bize mevrut karşılık, kusurlu anımsamıyorsam, 27 bin lira evet da 30 bin teklik bandındaydı. 30 bin liralık bandında elhak ben kasko yaptırsam kazandığımı kaskoya yatırmam gerekir. Bizi aşan benzeri düzenin içerisine girdik. Yani vatandaş üstelik hakikat yerine ‘ücretlerimiz bozukluk arttı, bozukluk tığ benzeri baskı çekiyoruz’ diyor. İnanın biz de esnaf yerine bu bindirim curcunasının içinden çıkabilecek durumumuz kalmadı. günden güne varımızı yiyerek eriyoruz. Allah sonumuzu faydalı etsin.

“HEM VATANDAŞ HEM ESNAF YENİ YILA KORKARAK GİRİYORUZ”

Mavera taraftan yer nazik sıkıntılarımızdan biri, yani şu anda bize mevrut havas çerçevesinde sene başı itibarıyla MTV’lerimize yüzdelik 60 kabilinden tıpkı bindirim olacağı kabil bire bir duyu aldık. Benim burada hükümetimden şöyle bire bir ricam olsun. Bu zamlara tıpkı umum atsın. Tığ bakir yıla korkarak giriyoruz. Aşmamız lazım. Yurttaş kendisine yıpranmamış yıla tıpkı nebze şenlik, heyecanla girmemiz gerekirken, tığ vergilerin altından pekâlâ kalkacağız korkusuyla giriyoruz. İnşallah kim hükümetimizden bu konuda rast olarak beklentimiz var. Büyük ayrımsız beklentimiz var. Akva bire bir hükümetimiz var. Bu işlere bire bir halk atması yönünde bizim dahi talebimiz var. İnanın ticari esnaf namına eziliyoruz, ticari esnaf adına iri bire bir ümit içindeyiz. Bunu yurttaş adına da bekliyoruz. Devletin alelade esnafları kendisine da haddinden fazla balaban bire bir ümit içindeyiz. Bizim sorunumuzu emniyet çözmez. Gâh kesimlerde yok yüreklilik kullanın deniyor. Cesaret, tabiri caizse yangının üzerine benzin açığa vurmak ile o hisse senedi çözülmez. Cesaret dediğiniz devir bu işin önü açılmadıktan sonradan kazanamadıktan bilahare güven batağına girmenin tıpkısı hal olacağını ego sanmıyorum.”

orum.”

Share: