Edirne’den güdük bodur

Trakya Üniversitesi Tababet Fakültesi Cilt ve Zührevi Hastalıklar Temel Selen Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Pişkin, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na veda ziyareti gerçekleştirdi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, görüşmede Rektör Tabakoğlu, üniversite bünyesinde çeşitli görevlerde mevcut ve emekliye ayrılan Prof. Dr. Girgin’e üniversiteye vermiş olduğu katkı ve hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, ailesi ve sevdikleriyle birlikte mutlu, erinçli ve keyif kırcı benzeri sahn diledi.

Prof. Dr. Girgin birlikte Trakya Üniversitesinin aynı mensubu olmaktan çekicilik ve mutluluk duyduğunu tabir ederek, darülfünun ile bağının herhangi bir antlaşma devam edeceğini dile getirdi.

Ziyaret böylelikle Tabakoğlu, günün anısına Pişkin’e dürü takdiminde bulundu.

“Tarihî Çevrelerde Peyzaj Tasarımı Eğitimi” tamamlandı

Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nün familya sahipliğinde gerçekleştirilen “Tarihî Çevrelerde Peyzaj Tasarımı Eğitimi tamamlandı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, TÜBİTAK marifetiyle desteklenen, PEMDER (Peyzaj Mimarlığı Eğitim ve Malumat Derneği) katkılarıyla ve Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nün ocak sahipliğinde “Tarihî Çevrelerde Peyzaj Tasarımı Eğitimi” gerçekleştirildi.

Ankara, Akdeniz, Ege, Bartın, Işık, Tekirdağ Namık Kemal, Kırklareli ve Trakya üniversitelerinden öğretim üyelerinin eğitmen namına katıldığı projede ayrımlı üniversitelerin peyzaj mimarlığı bölümlerinde eğitim gören 20 öğrenci terbiye aldı.

Çalışma kapsamında Edirne Tarihi Site Merkezi’nde belirlenen 4 bölgede öğrencilerin tarihi çevrelere akla yatkın namına planlama ve tasarım yapması istendi.

Talim elemanları eşliğinde proje çalışmalarını yürüteç öğrencilere eğitim sürecinde mütenevvi seminerler ve alan gezileri düzenlendi. 7 günlük eğitim sonunda ortaya çıkan peyzaj tasarım projeleri ve modellemelerinin sunumları ile proje eğitimi tamamlandı.

Share: