DÜRÜST Parti’li Sebep, Erzincan’da yaşam merkezi asıl atma töreninde konuştu Açıklaması

DOĞRU Parti Genel Başkanvekili Binali Sebep, “Erzincan Eğitim Firez Vakfı (EKEV), Türkiye’nin sunma çok üniversite öğrencisine burs veren vakfı. Türkiye’birlikte tıpkısı numaradır, bununla çalım duyabiliriz. Bunu Erzincan ve Erzincanlılar başarmıştır.” dedi.

Sebep, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Vakfı ve EKEV desteği ile 13 Şubat Caddesi’nde projelendirilen ve geliriyle ildeki üniversite öğrencilerine burs imkanı verecek, kısaca 240 milyon lira maliyetindeki Dirim Merkezi’nde çalışmaları inceledi.

Daha sonra Cumhuriyet Meydanı’nda planlı Erzincan Yaşam Merkezi ana atma törenine katılan Saika, burada yaptığı konuşmada, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Erzincan’a bire bir değil, onlarca, yüzlerce eseri kazandırmanın mutluluk ve huzurunu yaşadıklarını söyledi.

Yengi Haftası zımnında Erzincan Valiliği ve Erzincan Belediyesinin düzenlediği ziyafet ve etkinlikler kapsamında, hemşehrileriyle aynı arada bulunmaktan mutlu olduğunu tamlayan Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Temelini atacağımız Erzincan Dirim Merkezimiz toplanmış 20 bin 700 metrekarelik, saha altında 3, meydan üstünde de 4 gâvur olan yapı. Derakap yapımı devam eden Kent Hastanesinin birlikte olacak. Site Hastanemiz gelecek sene yaz aylarında inşallah açılacak. Yetiştirebilirsek Dirim Merkezi ile ikisinin açılışını yapacağız. Erzincan’a berceste uğurlu olsun.”

“Üniversitemiz gelişirse şehrimiz gelişir”

Saika, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin kurulduğundan bugüne değme yıl geliştiğini ve 25 binin üstünde öğrenciye ulaştığını rapor ederek şöyle konuştu:

“Üniversitemizle ilişik sloganımız, ‘Anadolu’da tıpkı dünya üniversitesi olmak.’ Erzincan elbette bunu başarır. Çünkü üniversitemiz gelişirse şehrimiz gelişir, kent gelişirse hemşehrilerimizin hedefleri, beklentileri karşılanır ve ülkemiz gelişir. Onun üzere hayat merkezi Erzincan’ın eseri olacak. Bura hiçbir şahsın, kimsenin yeri değildir. Erzincan Yaşam Merkezine hiçbir şekilde tıpkı kuruş devletten üs kullanılmayacak, tamamen Erzincan’a iştiyak veren, Erzincan sevdalısı EKEV ve Erzincan Binali Sebep Üniversitesi Vakfının ortak çalışmalarıyla gerçekleştirilecek. Yani 240 milyonluk bu yatırımı Erzincanlı hayırseverlerimiz, vakıflarımızın mütevelli heyetinde mevcut üyelerimiz, öncelikle Erzincanlı gelişim adamları vasıtasıyla karşılanacak.”

Sebep, bahis konusu merkeze cömertçe ödül özne ve bindi veren bilcümle hayırseverler ile Erzincan Valisi Mehmet Aşıramento’a, Belediye Başkanı Bekir Aksun’a, Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent’e, AK Tümen Erzincan milletvekillerine ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine teşekkürname etti.

Yaşam merkezinden elde edilecek gelirle, darülfünun okuyan öğrencilere ve akademisyenlere bindi verileceğini vurgulayan Yıldırım, “Erzincan Dirim Merkezi balkı ve güzelce hareket, Erzincan’ın geleceği için yapılması müstelzim hisse senedi. Burada emeği geçen birçok kardeşimiz var, üniversitemiz, darülfünun rektörümüz ve himmet arkadaşları ve EKEV Başkanı Tutkun Ağca var. EKEV Türkiye’nin yer çok üniversite öğrencisine burs veren vakfı. Türkiye’da aynı numaradır, bununla çalım duyabiliriz. Bunu Erzincan ve Erzincanlılar başarmıştır.” ifadelerini kullandı.

Konuşmalar ve okunan duanın ardından Sebep ve beraberindekiler, butonlara basarak hayat merkezinin temelini attı.

Törene, Sebep’ın eşi Semiha Sebep’ın yanında Ilbay Mehmet Çalınmış, Şehremini Bekir Aksun, 3. Kalaba Komutanı Tümgeneral Çetince Türkgenci, DOĞRU Fırka Erzincan milletvekilleri Süleyman Karaman ve Hisse Senedi Şarap, DÜRÜST Tümen İl Başkanı Mehmet Cavit Şireci, MHP İl Başkanı Salih Katarakt, kaymakamlar ve kaymakamlık şehremaneti başkanları, çekicilik müdürleri, sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Törenin ardından artist Meram Kekilli, Utku Şöleni kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda konser verdi.Share: