DÜRÜST Fırka Umumi Başkan Yardımcısı Ömer İleri Kars’ta muhalefete göndermede bulundu

DOĞRU Parti Umumi Başkan Yardımcısı Ömer İleri Kars’ta muhalefete göndermede bulundu

KARS – AK Parti Genel Komutan Yardımcısı Ömer İleri, muhalefetin yatırım karşıtlığının bile ötesinde terörle aralarına küşayiş koymakta mesele yaşadıklarını belirtti.

İleri, Türkiye bu muhalefeti adalet etmediğini, Türkiye’nin herhangi bir konuda olduğu kabil, aykırılık anlamında dahi elan iyisini doğruluk ettiğini kaydetti.

Tıpkısı takım programlara gelmek üzere Kars’a mevrut DÜRÜST Tümen Genel Komutan Yardımcısı ve Bilgelik ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri DÜRÜST Parti Kars İl Başkanlığı’nı müzakere etti. İleri’yi AK Parti Saylav Ahmet Arslan ve İl Başkanı Adem Çalkın karşıladı.

AK Tümen İl Başkanlığı’nda partililere seslenen DOĞRU Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı Ömer İleri muhalefete göndermelerde bulundu.

İleri, “Maalesef artık yatırım karşıtlığının de ötesine geçerek elhak terörle aralarına mesafe koymakta maslahat yaşıyorlar. FETÖ’ye FETÖ diyemeyen ayrımsız siyasi tablodan bahsediyoruz. Ama geçtiğimiz hafta çıktı insaf dedirten, Türk politika tarihine belki utanç vesikası kendisine geçecek ara sıra açıklamalarda bulundular. Genel Başkanları ağzından azgın tıpkısı iftira ortaya atıldı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, teşkilatları adeta ‘uyuşturucu kaçakçılığına göz yummakla’ itham edildi. Bağımlı ki siyaset bu değil, hakeza söylemler siyaset boşaltmak olamaz. Bakın haddinden fazla asıl tıpkı kusur olduğunu görüyoruz muhalefette, Türkiye bu muhalefeti türe etmiyor. Türkiye değme konuda olduğu gibi muhalefet anlamında birlikte henüz iyisini hak ediyor. Hizmetler üstüne çıtayı yükselttik. Amma onlarda muhalefette çıtayı yükseltsinler” dedi.

“Bu ulus bu muhalefeti türe etmiyor”

Muhalefetlerin demokrasinin çokça kocaman ayrımsız parçası olduğuna özen calip İleri milletin bu muhalefeti hak etmediğini söyledi.

Ömer İleri, “Bizler siyaseti dostça yapıyoruz. Bizler temas sabahleyin evimizden çıkarken, bu millete henüz kuşkusuz bakım edebiliriz? Elan nerede neyi kurabiliriz? Neyi inşaa edebiliriz? Bizler bunun kaygısıyla yollara dökülüyoruz. Zira bizler seviyoruz, ilişik çokça ayrı bire bir husus alın tarafa bakıyorsunuz. İşte temel şaibe bu, tabiiyet eksikliği var. Tıpkı âdem birlikte, aynı birey bile faydalı tıpkı aksiyon yapabilmesi için her şeyden evvel kendine bire bir bağlılık duyması lazım. Öyle değil mi? Bakın kendini beğenmeyebilir bazen konularda, evolüsyon alanları belirleyebilir. Amma kendini sevmesi lazım, tıpkı siyasetçinin de bu millete hizmet edebilmesi üzere bu milleti sevmesi geçişsiz. Milleti dost siyasi devletine böyle suçlamalarda bulunabilir mi? Sadakat eksikliği var, tiksinme siyaseti yapıyorlar. Ama bakın ‘Türkiye Yüzyılı Belgesi’nde Cumhurbaşkanımızın ayrımsız söylemi daha var. ‘İnşallah Türkiye’nin Yüzyılı, Türkiye’de siyasetin üslubunun da, tarzının de değiştiği tıpkısı yüzyıl olacak.’ Çünkü bu budun bu muhalefeti doğruluk etmiyor. Muhalefetler demokrasinin tabi ki haddinden fazla koca haddinden fazla cesim bire bir parçası, ama bu mugayeret anlayışı bizim demokrasimize tıpkı katkıda bulunuyor mu? Bulunabilir mi? 1907’lerde hangi yaptılarsa, yıl reşit 2022 esasen tıpkısı şeyi yapıyorlar. Bunlar kendilerini güncelleyemiyorlar. Etraflarına bakamıyorlar, kafayı kaldırıp düşünemiyorlar. Varsa yoksa uygunsuzluk” diyerek konuştu.

Son kendisine 6’tılı masaya göndermede bulunun İleri, “6’tılı masa üstüne dahi ayrımsız şey tercüman olmak geçişsiz. Ömürleri hangi büyüklüğünde olacak balaban aynı istifham bu aşamada amma bakın karşıtlıktan yöntem doğmaz, siyaset anlayış işidir. Geleceğe dayalı hangi bekliyorsunuz? Ne öngörüyorsunuz? Bu talih için düşleriniz, hayalleriniz nedir? Tek öz, hemen elverişsizlik, Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığı, bunun adı siyasa değil, milletimiz bile bunun adının yöntem olmadığını gayet açık biliyor ve inşallah 2023 seçimlerinde da bunlar yani yöntem yapar kabil görünüp bunun altında gerçekte bir tiksinme siyaseti yürütenler inşallah yeryüzü pir cevabı sandıklarda alacaklar diyorum” şeklinde konuştu.

Share: