DÜRÜST Fırka Mardin İl Başkanı Kılıç, gündeme ait açıklamalarda bulundu

DÜRÜST Öğür Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, planlı matbuat toplantısında gazetecilerle bir araya geldi, gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

Kılıç, DÜRÜST Parti İl Başkanlığında planlı toplantıda, dünyada yaşanan gelişmelerin yanı sıra ekonomik sorunları de getirdiğini belirterek, salgından kaynaklı istihsal zincirinin kırılmasının kıymet artışlarına illet olduğunu söyledi.

Rusya- Ukrayna savaşının erke maliyetinde artışa bozukluk olduğunu dile getiren Kılıç, “Eksiksiz dünyada ekonomik daralma yaşandı. Hükümet vasıtasıyla iktisadi istikrarın sağlanması üzere gerekli tedbirler makbuz.” dedi.

Tığ, sanayici ve üreticilere verilen teşvikler sebebiyle üretimde çoğalma yaşandığını, ihracatta rekor kırıldığını belirterek, tarımda sağlanan desteklere değindi.

Dar gelirli ailelere sağlanan desteklerle ilişik bilgelik veren Kılıç, şunları kaydetti:

“Bu anlamda 30 bilyon liralık bütçe ayrılmıştır. Hükümetimiz, stokçularla de uğraş etmiştir. Asgari ücrette çetin ayrımsız artım sağlandı. İşçi ücretlerindeki çoğalma, vazifeli maaşlarına yapılan iyileştirmelerle çakılı ve dar gelirli vatandaşımızı enflasyona ezdirmedik. Alınan soylu erki tedbirler yardımıyla yıl sonuna kadar azık fiyatlarında normalleşmenin olacağını uymuyoruz.”

Kılıç, terörle mücadelede sağlanan başarıya dikkati çekerek, Diyarbakır annelerinin yaptığı oturma eylemi ve havza halkının teröre derbent vermemesinin birlikte bunda enerjik olduğunu anlattı.

6’lı masaya ilgilendiren mütekellim Tığ, “Ihtimal Türkiye siyasal arenasında görülmemiş bir resim. Meram 21 yıldır YANLIŞSIZ Öğür hükümetlerinin kazanımlarını mahvetmek, Türkiye’nin yükselişini alıkoymak. Bunların hangi alanda ve ne minvalde tıpkısı araya geldiklerini kestiremiyoruz. Önümüzdeki süreçte bunu göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Tığ, parti olarak kentte SELIM Tümen hükümetlerinin hem Mardin’birlikte hem üstelik ülkede yaptığı ve yapacağı çalışmaları vatandaşlara anlatacaklarını belirtti.Share: