Dünya şampiyonasında Türkiye’yi Gürpınarlı Emirhan piyes edecek

Van’ın Gürpınar ilçesinde diri Emirhan Güngör, Beklenti-Gailesiz U21 Türkiye Karate Şampiyonasında bir numara olup acun şampiyonasında Türkiye’yi sahne etmeye hak kazandı.

Balıkesir’de düzenlenen Beklenti-Gailesiz U21 Türkiye Karate Şampiyonasında Emirhan Güngör, 52 kiloda Türkiye şampiyonu oldu. Gürpınarlı Emirhan Güngör’ün elde ettiği başarının takdire haysiyet olduğunu ifade eden Gürpınar Kaymakamı Fatih Kayabaşı, “Sporda art arda elde ettiğimiz başarılar, göğsümüzü kabartmaya devam ediyor. Ümit-Dinç U21 Türkiye Karate Şampiyonasında sporcumuz Emirhan Güngör’ü ve Gürpınar Deneyimsizlik ve Spor İlçe Müdürlüğünü kutlama ediyorum. Maddi ve manevi gelişigüzel konuda sporcularımızın yanında olacağız” dedi.

Başarıdan başarıya koşan Gürpınarlı sporcuların bu yıpranmamış başarısını tebrik fail Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Bildik üstelik, “Sporcumuz Emirhan Güngör’ü ve teknik ekibi kutluyoruz. Ülkemizi arsıulusal karşılaşmada gururla desise edecek sporcumuza başarılar diliyor ve bugüne büyüklüğünde olduğu gibi bundan sonraki karşılaşmalarında birlikte eksiksiz desteğimizi sunacağımızı izah etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Sporcu ve antrenörünü tebrik kartı eden Gürpınar Bilgisizlik ve Spor İlçe Müdürü Vural İnal ise “İlçemizin sporcusu Emirhan Güngör, Ümit-Dinç U21 Türkiye Karate Şampiyonasında Van’ımızı yer bereketli şekilde külah etti. Sporcumuz Emirhan Güngör ilimize tıpkısı ilki yaşatarak, acun şampiyonasında ülkemizi kaşkariko edecek. Sporcumuzun dünya şampiyonasında ülkemizi ve ilimizi mandepsi etmesi şişman ayrımsız başarıdır. İnşallah finalde ay açıkça bayrağımızı göndere çeker, ülkemizi gururlandıracaktır” diye niteleyerek konuştu.

Antrenör Okan Aksu dahi, acun şampiyonasında Türkiye ve Van’ı arz sunturlu şekilde hile edeceklerini söyledi. – VAN

Share: