Dükkanın önünü süpürürken dehşeti yaşadı

Kocaeli’de kaldırıma sâdır araba, o esnada dükkanın önünü temizleyen vatandaşa çarptı. Çarpmanın etkisiyle ayakları yerden kesilen yurttaş metrelerce öteye savruldu. O anlar anbean asayiş kamerasına yansıdı.

Kaza, Derince ilçesi Yenikent Mahallesi’nde kâin tıpkı büfenin önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, kaldırıma çıkan plakası öğrenilemeyen Opel işaret otomobil, o tam dükkanın önünü temizleyen K.S. isimli vatandaşa çarptı. Çarpmanın etkisiyle yurttaş metrelerce öteye savruldu. Makine ise hemencek kaymakamlık yerinden kaçtı. Kazayı görenler 112 Ivedi Çağrı Merkezine ihbarda bulundu. İhbar üzerine adrese afiyet ve polis güçleri ekipleri irsal edildi. Yaralanan K.S., Derince Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada yapılan tedavisinin arkası sıra taburcu olduğu öğrenildi. Çoğaltan çoban ise olaydan 10 dakika sonra polis ekiplerine konfirmasyon oldu. Mavera yandan, kaymakamlık anları saniye saniye düzenlilik kamerasına yansıdı.

Kazayı anlatan mahalle sakini, “Büfenin önündeki vatandaş süpürgeyle kaldırımın üstünü süpürüyor. Araba dahi kaldırıma çıkıyor. Vatandaşa çarpıyor, sonraları dahi basıp gidiyor. Polis arabayı güvenlik kamerasından bulmuş” dedi. – KOCAELİShare: