Düğün basıp hasımlarına mermi yağdırdılar! Ölmüş ve yaralılar var

Iğdır’ın Antrakt ilçesine sınırlanmış Gödekli köyünde, iddiaya bakarak, S.K. (35) ve 3 kardeşi 3 periyot geçmiş Aras ailesine mensup kişilerle kavga etti. Taraflar ortada adavet oluşurken S.K. ve yanı sıra 3 kardeşi ellerinde pompalı tüfek ve tabancalarla köyde düzenlenen düğünü basarak burada bulanan Aras ailesinin üzerine elem açtı.

ÖLÜ VE YARALILAR VAR

Silahlı akın nedeniyle düğüne katılan ürkü ve çekinmek içerisinde kaçışırken, kurşun ve saçmaların çıkacak ettiği Sait Aras (56), Musa Aras (44), Gökhan Aydın (32), Ramazan Aras (26) ve Semavi Ziyalı (9) yaralandı. İhbar konusunda görüngü adına bitirmiş ve afiyet ekipleri gönderme edildi. Bitirmiş köyde tedbir alırken Açıklık Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan durumu korkulu olan Ramazan Aras, yapılan mecmu müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. 4 yaralı ise Iğdır Cesamet Hastanesi’ne gönderme edildi. Yaralıların sağlık durumlarının dolgunca olduğu öğrenildi.

KÖYDE VE HASTANEDE GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Saldırıdan sonra kaçan 4 şüphelinin yakalanması için bitirmiş ve polis ekipleri iş başlattı. beraber ortalık arasında yıpranmamış bire bir olay yaşanmaması amacıyla kurnaz ekipleri köyün giriş ve çıkışlarında, polis güçleri ekipleri ise yaralıların bulunduğu Iğdır Ihtişam Hastanesi önünde degaje düzenlilik önlemi aldı. Anket sürdürülüyor.

Share: