DTSO, İzmir fuarına amade

Diyarbakır Ticaret ve Endüstri Odası (DTSO) Fuar Komisyonu yazılmış açıklama yaparak, kentin tarihî ve kültürel değerlerini İzmir Turizm Fuarı’nda dünyaya öncelemek üzere bütün hazırlıklarını tamamladıklarını duyurdu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde, İZFAŞ ve TÜRSAB Fuarcılık işbirliği ile Türkiye’nin yer balaban uluslararası turizm platformlarından biri olan Travel Turkey İzmir Arsıulusal Turizm Ticaret ve Fuar Kongresi (TTI), 16’ncı yol kapılarını turizm dünyasına anahtar. Dünyanın ciharıyek yanından turizm profesyonellerini benzeri araya getirecek olan fuar bu yıl 8-10 Fasıla 2022 tarihlerinde Fuar İzmir’bile düzenlenecek. Turizm alanında sunma prestijli fuarlardan biri olan Travel Turkey fuarı amacıyla hazırlıkların tamamlandığına dikkat çekilen açıklamada, DTSO olarak bu yıl haddinden fazla açık ayrımsız katılımla fuarda yer alınacağı vurgulandı.

DTSO’dan yapılan açıklamada, domestik ve ecnebi turizm firmalarının görücüye çıkacağı uluslararası turizm fuarında kenti yer gür şekilde tayin etmek, Diyarbakır’ın tarihi ve kültürel değerleri beraberinde coğrafi işaretli ürünlerin tanıtımı ve markalaşması üzerine her türlü hazırlıkları tamamladıkları belirtilerek, “Fuar değişik kültürlerden gelen insanları benzeri araya getirerek, bunlar ortada iletişimin kurulması ve kültürel paylaşımların yapılması açısından çok makro ayrımsız fırsattır. Bizler dahi Diyarbakır’ın ve Mezopotamya’nın zengin kültürünü, standımızı müzakere edecek konuklarımıza tanıtmaya çalışacağız. DTSO bu anlamda yeterli tesisat ve materyallere cemaat ayrımsız gurur olup Diyarbakır’ın seçkin alanda tanıtımını yapabilecek kapasiteye sahiptir. Dolayısıyla Diyarbakır’da düzenlediğimiz fuarlar büyüklüğünde lazım İzmir’birlikte, gerekse üstelik yurtiçi ve yurtdışı fuarlarda kentimizi yer pir şekilde tanıtmaya çalışıyoruz” denildi.

“Birlik katılımcıları DTSO standına davet ediyoruz”

Açıklamanın devamında, “Kaynak adına turizmin gelişmesine çok önem veriyoruz, bu anlamda odamız bünyesinde turizm komisyonu ve turizm platformunu kurmuş bulunmaktayız. Kentimizdeki turizm sektörü temsilcileri ve ilgilendiren amme kurumlarıyla sürekli iletişim ve el birliği içerisinde hareket ediyoruz. Delege aynı yaklaşımla kentimizin tanıtımını yapmaktayız. Bu solidarist zihin ve ortak akılla yalnız Diyarbakır değil, lehçe düzeyde turizm sektörünün gelişmesini hedefliyoruz. DTSO standına hep ilgili kamu ve özel sektör temsilcilerinin birlikte sivil cemiyet örgütlerini, turizm acentelerini ve mecmu katılımcıları nida ediyoruz. Birlikte oluşturacağımız görevdaşlık ile kentimizi haddinden fazla henüz gür bir noktaya taşıyacağımıza inanıyoruz” ifadelerine düz verildi. – DİYARBAKIR

Share: