Domaniç’te Kayı alplerinin dünyaya gözünü açtığı çamlık bala sesleriyle yankılandı

Osmanlı Devleti’nin kurulduğu topraklar Kütahya’nın Domaniç ilçesinde, Kayı alplerinin dünyaya gözünü açtığı Oyun Ebesi Karı Çamlığı, yavru sesleriyle yankılandı.

Domaniç Müftülüğünce kaza ve köy Kuran kurslarına katılan 400 öğrenci ebe çadırının kurulduğu, çamlıkta bir araya geldi.

Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş imamlığında dolgun halde eğitim bilimi amaçlı salat kılan öğrencilere, köfte aldatmak ve dondurma ağırlama edildi.

İlçe Kaymakamı Muhammed Enes İpek, yaptığı açıklamada, etkinlikte öğrencilere müteveccih sosyal, kültürel ve sportif operasyon yapıldığını söyledi.

Çocukların çokça eğlendiğini belirten İpek, “Evlatlarımız Lavta Hatun Çamlığı’nda manevi benzeri ortamda ayrımsız araya geldi. Bu çalışmada maksadımız dini ve eksperyans eğitimini eğlenceli faaliyetlerle bakmak. Hedefimiz ise çocuklara camiyi sevdirmek ve dini eğitimleri ateşli bir hale değirmek.” dedi.

İlçe Müftüsü Şaban Durmuş üstelik alplerin doğduğu, bacak bastığı ve büyüdüğü bu alanda bu organizasyonu yaptıkları üzere haddinden fazla bahtiyar olduklarını dile getirdi.

Domaniç Belediye Reisi Sahvet Ertürk ise etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti.Share: