Doğruluk Bakanı Bozdağ, AK Öğür Gaziantep İl Konuşma Meclisi’ne katıldı: (1)

Doğruluk Bakanı Bekir Bozdağ, hükümetin aldığı kararlarla açıklayacağı projelerin CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu eliyle açıklanmasına ilgilendiren, “Hükümetin cebin teriyle ürettiği projeleri, ürettiği eserleri, aldığı kararları birtakım bürokrasi içerisindeki aktöre yoksunu kişiler alıp bunu hırsızlık malı olarak çalıyorlar Sayın Kılıçdaroğlu’na götürüyorlar. O üstelik hırsızlık ürününü satın alıyor oradan siyasi rüşvet hesabıyla bunu Türkiye’ye servis ediyor. Siyaseten da olsa hırsızlık malını kıymak, siyasal rüşvet koparmak ahlaki mi? Bunun adı kapkaç siyasetedir.” dedi.

Bakan Bozdağ, YANLIŞSIZ Öğür Gaziantep İl Başkanlığınca düzenlenen Genişletilmiş İl Müşavere Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, DOĞRU Fırka’nin iktidara geldiği dönemde bölgeler arası, iller ve ilçeler beyninde toplumsal doğruluk uygulamalarından güç farklılıklar olduğunu söyledi.

SELIM Öğür’nin hiçbir antlaşma hizmette ayrımcılık yapmadığını tabir fail Bozdağ, “Biz yola çıkarken şunu çok kesin söyledik. Dedik kim ‘Tığ din, bölge milliyetçiliği ve rasizm yapmayacağız. Bu memleketin beher insanını, her bir ilini, görüşü, fideist budunsal kökeni hangi olursa olsun kucaklayarak onlardan hayat dolu ve güç alarak duasını ve desteğini her an yanımızda hissederek onlara hizmette konkur yapacağız’ dedik. Sağlıklı olun, güvendiniz, inandınız kat verdiniz ve kudret ettiniz.” diye niteleyerek konuştu.

“1 milyon 170 bin konut yaptık

Her ahit sosyal heybet anlayışıyla hareket ettiklerini anlatan Bozdağ, TOKİ’nin 1982’dahi Turgut Özal vasıtasıyla kurulduğunu hatırlatarak şöyle bitmeme etti:

“Biz gelene kadar 19 sene var. 2002’ye büyüklüğünde ürettiği toplanmış konut 44 bin. 19 yılda toplam 44 bin basamak üretmişler. Bakın 20 yılda DOĞRU Fırka iktidarları döneminde tığ kül 1 milyon 170 bin basamak yapmışız. Nereden nereye. Bi üstelik bu TOKİ tarafından. Yurt Konut marifetiyle, kooperatifler müteahhitlerden hükümet yerine sağladığımız sabit ürem, etraflı vadeli kredilerle vatandaşlarımızın icar öder kadar konutları eklerseniz 2 milyonun çok çok üzerinde vatandaşımızı basamak sahibi yaptık. Bu bölük üretimi olmasaydı bugün kiralar nerede olurdu diye niteleyerek saymak lazım. Bazıları söylüyor ‘şu olay böyle, bu olay hakeza.’ Evet bu durumlar olurken Türkiye’nin yönetiminde iktidarında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki DÜRÜST Kadrolar değil de CHP ya da ayrıksı zihniyetlerden biri olsaydı acaba bu sınamaları Türkiye yaşarken Türkiye ne halde olurdu. Türkiye ekonomisi şimdi nerde olurdu ‘ Güvenliği kuşkusuz olurdu ‘ Bire Bir de onu oturup bütün beraber düşünmemiz geçişsiz.”

Ülkede herhangi bir alanda bakir reformlara imza attıklarını belirten Bozdağ, 2002’birlikte 78 olan adliye binasının daha çok 363 olduğunu, adliyelerin sınırlanmış alanının ise 569 bin metrekareden 6 milyon metrekareye ulaştığını, 9 bin bilge müddeiumumi sayısının ihraçlara rağmen 23 bine yükseldiğini, bakanlık çalışanı sayısının ise 56 binden 180 bine çıktığını belirtti.

Bozdağ, ülkenin hayrına olan hiçbir şeye sevinmeyen, kudret umudunu Türkiye’üstelik ekonominin çökmesine, yangınların, çöz savaşların çıkmasına bağlayanların elem niyette olduğunu ve bunun tutkun basiret olduğunu söyledi.

“Kılıçdaroğlu Türkiye’ye kapkaç siyaseti anlayışını kazandırmış oldu”

“İktidarlarını, geleceklerini, umutlarını bu milletin felaketine, bu devletin zara ve zora düşmesine bağlayanların bu ülkeye kazandıracakları, verecekleri biricik benzeri husus üstelik yoktur” diyen Bozdağ, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Demin oturmuşlar konuşuyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu üstelik yabancılar birlikte konuşuyor. Bak diyor ‘biz söylüyoruz erk yapıyor.’ Allah, Tanrı. İşte tığ güven borçlarını öğrencilerimizin iptal kararı aldık açıklamayı yapmadan ayrımsız baktık Kılıçdaroğlu videoteyp çekmiş. ‘Ben silececeğim ödemeyin.’ Tığ daraç gelirli olan vatandaşlarımızın 2 bin teklik ve altında olan borçlarını tasfiyesine dair karar almışız biz açıklamadan tıpkısı bakmışız Kılıçdaroğlu video çekiyor. Nereden alıyor, bu adamın duyum örgütümü var. Zül ederken açıkladı ‘köstebeklerim var, Hükümetin içre bürokratlar bize bilgelik aktarıyorlar’ diye niteleyerek rapor ediyor. Hükümetin alın teriyle ürettiği projeleri, ürettiği eserleri, aldığı kararları bazı kırtasiyecilik içerisindeki ahlak yoksunu eşhas alıp bunu hırsızlık malı olarak çalıyorlar Sayın Kılıçdaroğlu’na götürüyorlar. O üstelik hırsızlık ürününü satın alıyor oradan siyasal idrak hesabıyla bunu Türkiye’ye servis ediyor. Siyaseten da olsa hırsızlık malını feda etmek, siyasal alacak kullanmak ahlaki mi? Bunun adı kapkaç siyasetidir. Sayın Kılıçdaroğlu Türkiye’ye kapkaç siyaseti anlayışını da böylecene kazandırmış oldu. Kırtasiyecilik içerisindeki taraftarları oradan projeyi kapıp kaçırıyorlar, bu da kapıp kaçırılan projeleri günahsız malı gibiymiş üzere satıyor. Buradan soruyorum. Site hastanelerini, doğalgaz petrol kontrol gemilerini, çekirdeksel pahal santrallerini, Kılıçdaroğlu söyledi diyerek mi yaptık ‘ İstanbul Havalimanını, Marmaray’ı, Avrasya Tüneli’ni, Müşkül Şehriyâr ve Çanakkale 1915 Köprüsü’nü onlar söyledi bile mi yaptık ‘ Biz neler yaptık neler. Şayet bunların söylediklerini yapsaydık bakın çok net söylüyorum bugün Türkiye çabuk trenle tanışmamış olurdu. Zaman Avrasya Tüneli, Marmaray’ı, S-400 almamış olurduk. Bunlar bu saydıklarımın hepsine alın çıktılar. Türkiye’ye tığ ne kazandırdıysak emin olun bu CHP zihniyetine karşın kazandırdık.”

(Sürecek)

Share: