Diyarbakır’da İtfaiye Haftası dolayısıyla 3 bin 500 öğrenciye yetişek verildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Haftası zımnında 3 bin 500 öğrenciye eğitim verdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 25 Ilkgüz-1 Teşrinievvel arasında kutlanan İtfaiye Haftası dolayısıyla öğrencilere müteveccih nazari ve ameliye eğitimler düzenledi.

İtfaiye Kat Başkanlığı görevlileri, hazırlanan izlence çerçevesinde öğrencileri, LPG ve doğal gazdan kaynaklı, konutlarda yahut gelişim yerlerinde meydana gelebilecek yangınlarda, güç tütün ve ağılı gazlar ile ilgili bilgilendirdi.

Eğitimlerde İtfaiye Daire Başkanlığı aracılığıyla hazırlanan ve yangınlar sırasında yapılması gerekenlerle ilgilendiren bilgilerin düzlük aldığı broşürler dağıtıldı.

Ekipler eğitimlerde kontrollü bir şekilde LPG, gaz ve sıvı yangınlarda meydana gelebilecek yangınlara müdahale ika yöntemleri ile ilgili öğrencilere tatbikat yaptırdı.

Yangın itfa işleminin ne şekilde yapıldığını ameliye yaparak öğrenme fırsatı bulan öğrenciler, ayrıca düşkünlük ettikleri soruları eğitimi veren görevlilere yöneltti.

İtfaiye Haftası kapsamında toplanmış 20 okulda 3 bin 500 öğrenciye eğitim bilimi veren İtfaiye Daire Başkanlığı, yıl boyunca öğrencilere müteveccih eğitimlerine bitmeme edecek.

Share: