DİYARBAKIR – Muharrem İnce: “Ne bu iktidardan ne altılı masadan alacağımız tıpkı el erki dersi yoktur”

Ülke Partisi Genel Başkanı Aşure Ayı İnce, “Hangi bu iktidardan hangi altılı ganyan masadan alacağımız ayrımsız el erki dersi yoktur. Tığ, ilkeli duruşu olan ve omurgalı siyaset özne tıpkı partiyiz.” dedi.

Diyarbakır’birlikte gazetecilerle bire bir araya gelen İnce, asgari sevap tartışmasının emekliler unutulmadan, gelişigüzel yapılması gerektiğini söyledi.

İnce, 6 yaşındaki kız çocuğunun tensel istismarına müteveccih iddialarla ilişik dahi şunları kaydetti:

“Bunu çok kemiksiz kökünden çözebiliriz. Resmi nikahı olmayana, dini nikah kıyana tehlikeli kodes cezası vereceksin. Bu büyüklüğünde niteliksiz ve fazla uzatmaya icap namevcut. Ne mortocu bu nikahı kıymışsa atacaksın hapse. Apayrı çaresi namevcut. Resmi nikah olmadan, dini nikah kıyılmaz. Okkalı hapishane cezasını de koyacaksın. Kuşkusuz çözülür bilcümle birlikte görürüz. 6 yaşında kız çocuğunu evlendirenler eğitim bilimi veriyorlarmış. Yurtları, kursları varmış. Dozerle hepsini yıkacağız, in devrinin insanları bunlar.”

İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu’nun, Erdemli Seçme Oturmuş (YSK) üyelerine hakaret iddiasıyla yargılandığı davaya ilgilendiren İnce, “Bütün muhalefeti Ekrem İmamoğlu’na erbap çıkmaya davet ediyorum. Hep o adliyeye gitmelidir. Ihtilaf hakeza azade kalırsa, uslu eğin olmazsa bu sorunu çözemeyiz. Tekerlek tekerlek hepimizi avlarlar. Onun amacıyla bu konuda CHP’yi dahi İmamoğlu’na eş çıkmaya nida ediyorum. Bu mesajım üstelik ilişik yerlere gidecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Memleket Partisinin el erki sicilinin saf olduğunu dile getiren İnce, “Hangi bu iktidardan ne altılı ganyan masadan alacağımız aynı demokrasi dersi yoktur. Biz, ilkeli duruşu olan ve omurgalı yöntem işleyen benzeri partiyiz.” dedi.

İnce, konuşmasının arkası sıra partisine kullanılmamış katılanlara rozet taktı, esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde bulundu.

Share: