Dicle ilçesi Bozoba Ortaokulu kros yarışmasında Diyarbakır 2’ncisi oldu

Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 2022-2023 eğitim öğretim yılı okul sporlar kros yarışmaları hayatiyet programı çerçevesinde Diyarbakır’da konkur düzenlendi.

17 ilçenin katılımıyla gerçekleşen atletizm kros yarışmasında Dicle ilçesi Bozoba Ortaokulu, topluluk olarak şans rical kategorisinde Diyarbakır 2’ncisi oldu. Rakibinden 1 benek daha bir iki alarak neredeyse farkla Diyarbakır 2’ncisi olan Bozoba Ortaokulu öğrencilerinden Elyesa Sıra, Hasan Basut, Emrullah Altuncan ve Berşan Basut, karı ayında düzenlenecek olan bölge seçmelerinde Dicle ilçesini ve Diyarbakır’ı temsil edecek.

Yarışmada savaş fail öğrencilerin Beden Eğitimi Öğretmeni Kayhan Anif, “Çokça çalıştık mesai verdik. Öğrencilerim inanılmaz çalışıyor, değişik alıştırma metotları yapıyoruz ve başardık. Öğrencilerimiz, ilçemizi ve ilimizi bölgede dubara etmeye doğruluk kazandı. Öğrencilerimizi kutluyorum. İl dışında çokça daha iyi sükse elde yazar finallere var olmak istiyoruz. Emeği sabık herkese teşekkürname ederim. Bize güvenenleri mahcup etmeyeceğiz” dedi. – DİYARBAKIR

Share: