Derviş Ocaklarında görev değişimi

Mücahit Ocakları Adıyaman İl Başkanlığı görevini Kürşat Sarı, Ekrem Erduran’a devretti.

Genel Komutan Yardımcısı Mustafa Huysuz’ın katılımı ile gerçekleşen zaman teyit töreninde Türk Bayrağına sarılı Kur’an-ı Selek doğrulama edildi.

Devir teyit töreninde mütekellim Mustafa Huysuz, “Bugüne büyüklüğünde davamıza ve ilimiz gençliğine yapmış olduğu hizmetlerden dünya Kürşat Solgun başkanımızın şahsında yönetimine teşekkürname ederiz. Hizmetlerinin keyfiyet ayırt etmeksizin süreceğinin bilinciyle bağlantı ve beraberliğimizin daim olmasını dileriz. Ayrıca beraber öğün yürüdüğü Ekrem Erduran başkanıma bundan sonraki çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

Kürşat Sarı ise konuşmasında, kısaca iki yıldır yürüttüğü görevi arı sili ayrımsız şekilde tasdik etmenin mutluluğunu yaşadığını, bundan ahir süreçte üstelik bu davanın tıpkı neferi olarak hizmet edeceğinı kaydetti.

Yeni İl Başkan Ekrem Erduran ise, Kürşat Zerrin’ya bu zamana büyüklüğünde yapmış olduğu çalışmalardan ufuk teşekkür ederek, “Biz biriz ve birlikteyiz. Bizim camiamızda görev istenmez verilir ve biz de fariza verilenlerden olduk. Şehit liderimizin emaneti olan bu görev üzere sağımıza solumuza bakmadık. Cenab-ı Allah üzere yürüdüğümüz bu hümayun davada hiçbir devir kaygı namevcut dedik. Rabbim almış olduğumuz bu yüksek görevde hepimizin kaş ve yardımcımız olsun. Bihakkın yerine getirmeyi bizlere talih eylesin” diye niteleyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: