Dere taştı, hayat durdu…Bursa’da selin bilançosu bölüm aydınlanınca ortaya artık

Bursa’nın Orhangazi ilçesine vabeste rustik Paşapınar mahallesinde acı yağmurun taşırdığı öz ve beraberindeki mahmul yağışının etkileri dönem aydınlanınca ortaya bundan sonra. 4 kişinin yaralandığı selde 11 karı, 9 vasıta engel gördü. Köy yollarının koca aynı kesimi kullanılmaz ayla geldi. Paşapınar’bile ekipler canlı say yürüterek yaraları sarmaya çalışıyor.

Şiddetli yağmurdan hasar gören Paşapınar’birlikte yaşanan selin bilançosunu tayin çalışmaları sürüyor. Orhangazi Kaymakamlığı, Şehremaneti Başkanlığı ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri Paşapınar’üstelik hayatı normale tevil etmek üzere mütemadi çalışıyor.

Dere taştı, hayat durdu

Paşapınar mahallesinde keder baran ve meşgul yağışından bilahare köyün içinden geçen ve tıpkısı süre ilk kapatılarak kayran altına alınan dere taştı. Aşırı su önüne mevrut hangi varsa sürükledi. Vatandaşlar ağır baran dinene büyüklüğünde evlerinden dışarı çıkamadı. Bu tam hafta sonları soluklanmak amacıyla geldikleri prefabrik ocak su alınca hariç sâdır 4 yaşama başat sularına kapıldı. Mahalle sakinleri ve ekiplerin yardımı ile kurtarılan 4 yaşama Orhangazi ve Gemlik’teki hastanelerde tedaviye alındı.

Paşapınar’daki dominant baskınının bilançosu da belirlendi. Orhangazi Kaymakamlığı koordinesinde kamu personellerinden oluşan heyetler mahallede incelemelerini sürdürüyor. Hasar belirleme heyetlerinin incelemesinden sonra 11 eş ve 9 araçta hasar meydana geldiği bildirildi.

Paşapınar’de içmece suyu, neşelilik ve genel ağ hatlarıyla ilişkin sıkıntılar sürerken, geceden beri gece gündüz etkin ekipler dominant sularının taşıdığı kayalar ve ağaçları temizlemeyi sürdürüyor. – BURSAShare: