Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na yıldırı eleştirisi Açıklaması

Çorum’bile CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eleştiren Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, “İç Anadolu’ya geldiğinde Kandil’i yerle tıpkı etmekten bahseden Bay Kemal, Ankara’ya dönünce Kandil’in siyasal uzantıları karşısında kağıttan kaplana dönüşüyor” dedi.

Çorum’üstelik toplu küşat töreninde konuşan Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, CHP’li belediyeler ve CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi.

‘Her çağ bakir tıpkısı skandalla ülkenin gündemini çalışır ediyorlar’

‘CHP’nin belediyelerindeki yolsuzlar, arakçılık, ahlaksızlık vakalarını almış başını gidiyor’ diyen Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, “Doğrusu Bay Kemal, Sayın Baykal’ı aynı gece kasetle devirerek gelmedi mi? Bunun mesleği bu. Şimdi ise oturduğu koltuktan kalkamıyor. Kasetle umumi komutan olunan tıpkısı partinin saylav adaylarını ne kriterlere bakarak belirlediği şahsen kendileri tarafından tesahup edilmeye başladı. Hizmetleri ve eserleri ile konuşulmak yerine değme ahit yeni tıpkısı skandalla ülkenin gündemini meşgul ediyorlar. Mösyö Eksiksizlik’in biliyorsunuz ki çok değişik özellikleri var. Sunma mehabetli özelliklerinden ayrımsız tanesi da Sosyal Sigortalar Kurumunun başındayken hastanelerimizi hangi arkaç getirdiğini biliyorsunuz değil mi? Biz şuna bakacağız. Şehir işi iştiyak işi. Daha Çok bunlar bu soy adımları birlikte atacak durumda değiller. Gittikleri seçme yerde domates dolması, hatalı. Ellerinde olan bütün balaban şehirlerde attıkları yanlışsız tıpkı etap namevcut” ifadelerini kullandı.

‘Kandil’in siyasi uzantıları karşısında kağıttan kaplana dönüşüyor’

‘Geçen periyot balkon, kürsüde işsizlikle ait ayrımsız iddia ortaya atıyor. Fakat iddiasını ispatlayacak rakamları bulup söylemiyor’ şeklinde konuşmasını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu insan, ilkbahar aylarında elektriğe kafayı takmış, faturasını ödemediği için kendisini günlerce karanlığa mahkum etmişti. Sözde vatandaşları görüşme adı altında milleti kandırmaya çalışmıştı. Demin anlıyoruz kim çabucak milleti değil, evlerine mihman oldukları kişileri da aldatmışlar. Değişik vaatlerde bulunup vatandaşlara sefihane ve peyda domates dolması söyleyerek hile söyleterek, terbiyesizce, sıkılmadan insanlarımızı siyasal şovlarına alet etmiştir. Ki var bunların yanı sıra, PKK terör örgütünün siyasal uzantısı HDP. Kim var, İP. Kim var, kendisi ve beraberinde gelişmemiş birileri. Bu şahsın politik ahlakı olsa çıkar milletten kategorik kusur diler. Bunlar milletten af dileyeceği yerde işi pişkinliğe, arsızlığa vurarak paçayı kurtarmaya çalışıyorlar. Tıpkısı yüzsüzlüğü, tutarsızlığı ülkemizin ölmezlik meselesi olan terörle mücadelede da sergiliyorlar. İç Anadolu’ya geldiğinde Kandil’i yerle tıpkı etmekten bahseden Mösyö Eksiksizlik, Ankara’ya dönünce Kandil’in politik uzantıları karşısında kağıttan kaplana dönüşüyor. Bay Kemal unutma, bu terör örgütlerinden sana yalpak olanaksız. Bunları Gabar, Cudi, Tendürek, Besler Deresi’nde şüphesiz yerle aynı ettiysek daha çok de yerle tıpkısı etmeye devam edeceğiz.” dedi.

‘CHP’ye fikir verenlere üzülüyorum’

‘Çok kemiksiz söylüyorum Bay Kemal ve arkadaşların bu durumunu gördükçe CHP’ye düşünce veren arkadaşlarım adına siktirici üzülüyorum’ diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Polisimize, askerimize umum kaldıranların yanı sıra olanlardan ayrımsız madde gayrimümkün. Kaldı kim bu CHP, terörle, teröristlerle mücadelede parlamentoda ret oyu veren değil mi? Bu kadar kıvırmayı bırakın âdem evet, rüzgar gülü de dayanmaz. İradesi tutu altına alınmış, etrafı kuşatılmış, hırsının esiri ergin, Türkiye’ye dair hiçbir umdu sıfır muhalefetle alın karşıyız. Mehmet Akif, bunları, ‘şarka bakmaz, garbı bilmez, ilimden bulunmayan payesi, aynı kızarmaz yüz, yaşarmaz ayn. Bütün sermayesi bu’ diye anlatıyor. Bunların birlikte bir tane sermayesi kızarmayan yüzleri, yaşarmayan gözleri” şeklinde konuştu. – ÇORUM

Share: