Cumhur Reisi Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na başörtüsü resti: Sıkıyorsa gel bu işi referanduma götürelim

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Malatya’bile Battalgazi Şevket Hastanesi, Hekimhan Tünelleri, Kuru Sarıerik Lisanslı Antrepo ve Borsası ile yapımı tamamlanan başka projelerin şişman açılış töreninde konuştu.

“KILIÇDAROĞLU BAŞÖRTÜSÜ MESELESİNİ YENİDEN AÇTI”

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği başörtüsü düzenlemesi için üstelik mütekellim Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı milletimizin kabuk bağlamış başörtü meselesini yeniden açtı. Bu ağız dalaşı vesilesiyle başörtüsü özgürlüğünü üstelik hala hazmedemeyenlerin yüzlerindeki cali maskenin aralandığını gördük. Biz kadınlarımızı katiyen başı örtüsüz yahut başı pinhan diyerek sınıflamadık ama birileri kafasında bu ayrımcılığı hala aşabilmiş değil. Mösyö Kemal, senin yanındakiler ne yaptılar, üniversitelerimizde ikna odaları kurdular” dedi.

“ESAS DEĞİŞİKLİĞİNİ MECLİS’E GÖNDERECEĞİZ”

Esas değişikliğini Meclis’e göndereceklerini söyleyen Erdoğan, “‘Gel, Anayasa güvencesi altına alalım’ diye öneri ettim. Bakalım gelebilecek mi, göreceğiz. Biz hazırlıkları yaptık, Esas değişikliğini Meclis’e göndereceğiz. Garaz tamam milletimiz bunu görsün, yandaşlarını da tanısın, altılı masayı da tanısın. Dirimsel tıpkı başka bahis olan sapkın akımların dayatmasına alın ailenin korunmasını bile karışma ederek hazırlık yaptık. Sunacağımız öneri yeterli çoğunluk sağlanarak akseptans edilirse Türkiye üzere makro tıpkısı üstünlük olacaktır” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NA HALK OYLAMASI ÇAĞRISI

Kılıçdaroğlu’na halk oylamasi çağrısında üstelik kâin Erdoğan, “Suratsız yönde bir buut ortaya çıkarsa yeni, sivil, özgürlükçü tıpkı esas kavuşturma mücadelemizi seçimden sonra de sürdüreceğiz. Şurası da yapabiliriz, ilk defa bugün Malatya’üstelik açıklıyorum. Hadi, sıkıyorsa gel bu işi referanduma götürelim. Parlamentoda bu hareket çözülmüyorsa kararı budun versin” dedi.

“YA ADAY OL, YA DA ADAYIN KİMSE BİLELİM”

Sözlerini sürdüren Erdoğan, “Türkiye’yi her alanda ne büyüklüğünde değiştirirsek değiştirelim. Ülkemizdeki tehalüf zihniyeti ve üslubuyla bozuk Türkiye’dahi takılıp kaldı. Gönülden yerine tartı duyuyorum. Baktık öz başlarına aday çıkaramayacaklar tığ önlerinş açalım dedik, hodri meydan seçimde karşımıza çık dedim. O ne anlamış biliyor musunuz, sanki ego ona TV’ye çık dedim. Tığ meselenin aslını biliyoruz. Siyaset yürek, önsezi ve hepsinden önemlisi atılganlık işidir. Ya namzet olup bizim karşımıza çık evet birlikte adayın kimse onu bilelim” ifadelerine meydan verdi.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları: “Sizleri sunu kalbi duygularımla selamlıyorum. Tahminî 2 yıllık aynı aranın ardından gine Malatya’bile sizlerle özlenti gidermenin mutluluğu içindeyim. Tarihe ismini ‘seçkin insanların şehri’ diye niteleyerek yazdırmış Malatya zaman da hep parıltısıyla yoluna bitmeme ediyor.

“MALATYA’YA 20 YILDA 33 MİLYAR LİRA YATIRIM YAPTIK”

Malatya’nın bugünkü kent merkezine hangi derlerdi biliyor musunuz eskiden? Asbuzu…Malatya bugün üstelik göreni kendini hayran bıraktıran tıpkısı site. Geçtiğimiz 20 yılda bu bayrı şehrimize yapıt ve hizmetler kazandırmanın peşinde olduk. 20 yılda 33 milyar teklik envestisman yaptık. Yerinde Malatya’ya bu yatırımlar. Toplumsal yardımlarda 4 buçuk milyar liralık tutarında hamur aktardık. Sizleri yalnız bırakmadık.

Malatya’mıza önceki evim kampanyasıyla 2 bin 500 ev, önceki hisse senedi yerim kampanyasıyla 500 hisse senedi yeri henüz kazandırıyoruz. Sağlıkta 14’ü hastaneden oluşan hep 68 esenlik tesisi yaptık. Geçtiğimiz günlerde Yer Yolu’nu birlikte hizmete açtık mı? Görklü olsun. Bugün bütün yatırım tutarı 19 bilyon lirayı bulan 133 ayrı projenin resmi açılışını yapacağız. Malatya’ya elimiz gereksiz gelmedik yeniden meşbu komple geldik. Malatya’yı Sivas’a bağlayan 104 km’lik Hekimhan Yolu’nu, 8 tüneli ve 14 köprüsü ile birlikte resmen hizmete alıyoruz. TOKİ’nin yapımını tamamladığı 3 bin 482 konutu üstelik bugün açıyoruz. 19 ayrı fabrikayı ülkemize ve şehrimize kazandırdık. Bakanlıklarımızı, belediyelerimizi, hususi sektörümüzü tebrik kartı ediyorum. Türkiye’yi 20 yılda bilcümle bir hayalimiz vardı, bu görüntü milletimizi tıpkı dolaşma dünyada doğruluk ettiği seviyeye çıkarmaktı. Yedi düvele cebin verdiğimiz mücadeleyi ayrımsız gayeyle büyüttük.

“BİZ FERHAT OLDUK, ŞİRİN’E DAĞLARI DELİP YOLLAR AÇTIK”

Siyasal istikrarsızlığı kullanılmamış hile sistemimizle altık. Terör sorununu sınır ötesi çalışmalarla kaynağından kestik. Bir Vakitler yıldırı sorunlarda bire bir numaraydı. Şimdi kaldı mı? Nereden nereye…Eskiden akşam ezanı 9’dan sonraları sokaklara çıkılabiliyor muydu? Erte Diyarbakır’a gidiyorum. Bir Vakitler Diyarbakır’bile akşam hariç çıkılamazdı. Dağları deldik, dağları… Tığ Ferhat olduk, Şirin’e dağları delerek yolları açtık.

“TÜRKİYE’NİN YÜZYILI İÇİN 5 BAŞLIĞIMIZ VAR”

Üniversitesi olamayan ilimiz kalmadı. Çıktı profesörlerimiz, doçentlerimiz Hakkari’ye Iğdır’a gidiyorlar, yavrularımızı eğitiyorlar. Nereden nereye… Taraf gelip yatmakla bu aksiyon olamaz. Ayın 28’inde Ankara’de “Türkiye Yüzyılı”nı dünyaya duyuracağız. 5 başlığımız var; envestisman, istihdam, istihsal, dış satım ve akan fazlayla nema…”

Share: