Çorum’dan kısa gelişmemiş

Çorum’un Sungurlu ilçesinde kar yağışı hareketli oldu.

Dün akşam saatlerinde başlayan yağışla ilçenin faziletkâr kesimleri karla kaplandı.

Yağışın ardından Arifegazili köyünde ekili araziler dahi kar altında kaldı.

İskilip’te “Destanlaşan Çanakkale” konferansı düzenlendi

18 Mart Şehitleri Yâd Haset ve Çanakkale Bahir Zaferi’nin 108. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında İskilip’te “Detanlaşan Çanakkale” konulu konferans gerçekleştirildi.

İskilip Müftülüğünce Ebussuud Mevla Koca Kur’an Kursu konuşma salonunda yapılan konferansa dil cambazı kendisine tarihçi yazar Mustafa Turan katıldı.

Turan, sunumunda Çanakkale zaferini değişik yönleriyle anlattı.

Konferansa İlçe Müftüsü Şuayip Güllü ile ilmek görevlileri katıldı.

Mecitözü’birlikte konteyner seferberliği

Çorum’un Mecitözü Kaymakamlığınca deprem bölgesi için taşımalık seferberliği başlatıldı.

Kaymakam Mustafa Atış, Mecitözü Yatılı İlköğretim Bölge Okulu konferans salonunda muhtar ve sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileriyle ayrımsız araya geldi.

Toplantıda, 6 Şubat’tan bu yana depremzedeler üzere hesaplı yardım çalışmaları değerlendirildi.

Atış, Mecitözü’nden sarsıntı bölgesine bugüne büyüklüğünde 3 tır azık ve giysi malzemesi, 1 tır çağa bezi, süt kuzusu maması ve hıfzıssıhha ürünleri, 1 tır un, 2 tır akarsu, 1 tır saman, 2 tır ısıtıcı, 11 tır yakıt ve 2 taşımalık gönderildiğini söyledi.

Deprem sürecinde Mecitözü halkının elinden geleni yaptığını vurgulayan Atış, şunları kaydetti:

“Duyarlılıklarından periferi hep halkımıza teşekkürname valör, şükranlarımı sunarım. Kahramanmaraş merkezli depremlerde binlerce yapı yıkıldı, binlercesi kullanılamaz ağıl geldi. On binlerce ailemiz kış mevsiminde evsiz kaldı. Biz da bu yaraları bürümek üzere depremden etkilenen vatandaşlarımıza sıcak bire bir yuva için odası, banyosu, aş damı ve tuvaleti olan konteyner evler uzatmak için kKonteyner seferberliği hareketimizi başlatmış bulunuyoruz. Gine kaymakamlık halkımızın taşımalık seferberliğinde üstelik üzerine düşeni yapacağından hiç şüphem yoktur.”

Toplantıya Mecitözü Uray Başkan Vekili Bağlı Özkolukısa üstelik katıldı.

Share: