Çorum’da 8 ilçeyi şehir merkezine bağlayacak çevreyolu kavşağı yılsonuna bitecek

DOĞRU Öğür MKYK Üyesi ve Çorum Saylav Ahmet Sami Ceylan, Çorum Çevreyolunda yapımı bitmeme eden ayrımlı seviyeli köprülü kavşağın bu yıl sonuna büyüklüğünde bitirileceğini açıkladı.

Karayolları Samsun 7. Nahiye Müdürü Rifat Silov ve İl Genel Divan Başkanı Mehmet Bektaş ile gelişigüzel Çevreyolu’nda yapımı devam fail dudak çalışmasını durumunda inceleyici Milletvekili Ahu, hem Karayolları Kesim Müdürü Silov ve yüklenici firma yöneticilerinden icraat üzerine bilgelik aldı. Yapılmakta olan alevli çalışmalardan dolayı memnuniyeti dile getiren Ahu, Çorum hesabına akıbet basamak balaban tıpkı yatırımın gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti tabir etti.

8 ilçeyi Çorum’a bağlayacak

Milletvekili Ahu, ihalesi 2021 yılı sonlarına akıllıcasına yapılan Samsun-Çorum- Ankara Çevreyolundan, Çorum forma Akşemseddin Caddesi’ne bağlayacak ayrımlı seviyeli köprülü uç projesiyle gelişigüzel 8 ilçenin Çorum’a bağlantısının sağlanacağını söyledi. Osmancık, Kargı, Dodurga, Laçin ve Oğuzlar ile İskilip, Günü Geçmiş ve Uğurludağ ilçelerinin Çorum kent merkezine bağlantısının bu kavşaktan sağlanacağını dile getiren Ahu, kavşak ile birlikte alelhusus Osmancık Caddesi’nde dokunaklı bir trafik rahatlaması sağlanacağını vurguladı.

Kavşak inşaatında çalışmaları nazik ayrımsız yordam ve inceden inceye örümcek yüklenici firmayı tebrik kartı eden Saylav Ahu, kavşağın bu yıl sonuna kadar bitirilip trafiğe açılacağının söyledi. Değişik Düzeyli Köprülü Kavşağa Osmancık yolunun bağlantısını sağlayacak yollarda dahi çalışmaların sürdürüldüğünü kaydeden Ahu, “Osmancık bölgesini şehir trafiğini kesmek yerine Günü Geçmiş Mahallesi istikametinden üstelik bakir arterler açılıyor. Osmancık Caddesi’nin trafiğini çetin anlamda düşürmeyi planlıyoruz” dedi.

400 milyon liraya mal olacak

Seviyeli kavşağın 297 milyon liraya eksiltme edildiğini dile getiren Mebus Ceylan, 4,2 kilometre uzunluğunda angajman yolları, toprak düzeçleme, danışma yapıları, köprü ve üstyapı işlerini da kapsayan çalışmaların yapıldığı kavşağın denk güncellemeleriyle birlikte maliyetinin 400 milyon TL olduğunu anlattı. Çevreyolu’nda kâin ve Çorum’de yıllardır tartışılan Osmancık Köprüsü ile ilişik de izah fail Milletvekili Ahu, köprülü kavşağın tamamlanmasıyla birlikte 5 ilçenin ulaşımında köprüye mecburiyetin ortadan kalkacağına ilgi çekti. Ahu, “Zaruri çalışmaları yapıyoruz. Icabında o köprüyü birlikte yıkacağız” şeklinde konuştu.

Çalışmalarda Toprak Müdürü himayesinde aksatılmadan sürdürüldüğünü ifade fail Saylav Ahu, yapılan envestisman üzere başta Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan oluşmak üzere cümle emeği geçenlere teşekkürname etti.

Muhalefetten mevrut eleştirilere bile çevirme dahi kâin Ceylan, “Çorum’bile benzeri çivisi da olmayanlar, bize hizmetin bittabi yapılacağını öğretmesinler. Hizmetin elbette yapıldığı ortadadır” dedi. – ÇORUM

Share: