Çorum haberleri | Reisicumhur Erdoğan, Çorum’da dolgun açılış töreninde konuştu: (3)

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, pazartesiden itibaren kocabaş cilt fiyatında yüzde 30-35 indirime gidileceğini belirterek, “40 çeşit üründe inşallah Ekincilik Emniyet Kooperatiflerinde dokunaklı manada indirime gidiyoruz.” dedi.

Reisicumhur Erdoğan, Kadeş Hazar Meydanı’nda düzenlenen “Çorum Toplu Açılış Töreni”ne katılarak, vatandaşlara hitap etti.

İnsanlığın akıbet asrın yer yoğun konuşu fırtınalarından birini yaşadığına bel fail Erdoğan, “CHP ve maşa arkadaşları sürekli birbirlerine bahis yetiştiriyor, boşuna uğraşmayın.” diye niteleyerek konuştu.

Erdoğan, kucak ve kuzu hitit fiyatında yüzdelik 25 tenzilat yapıldığını hatırlatarak, “Pazartesiden itibaren balaban başta dahi yüzde 30-35 indirime gidiyoruz. 40 tuhaf üründe inşallah Tarım Itimat Kooperatiflerinde ağır manada indirime gidiyoruz. Tarım Emniyet Kooperatiflerinden alışverişlerinizi ferah ferah yapabilirsiniz.” bilgisini verdi.

“Hepsini aşacağız”

Şekerden pirince, zeytinyağına ve ayçiçek yağına kadar it canlı çokça ürünün Ekincilik Güven Kooperatiflerinden alınabileceğini tamlayan Erdoğan, şunları söyledi:

“Piyasaları böylecene elan dahi rahatlatacağız. Kâh zincir marketler vesaire onlar birlikte kendilerini buna göre ayarlayacak. Artık CHP ve şürekası bırakın ortaya düşünüm sunmayı, Türkiye’nin kazanımlarını engellemeyi, daha çok arkadan nalça toplayacaklar. Filhakika yaptıkları aynı husus bulunmayan, ortaya koydukları tıpkısı nişane bulunmayan. Çabucak laf, sadece iftira. Hepsini aşacağız.”

İktidarlarının Türkiye’nin çıkarlarını gözetmekten başka benzeri derdi olmadığını vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Fakat CHP’nin belediyelerindeki yolsuzluklar, arakçılık, ahlaksızlık vakaları almış başını gidiyor. Doğrusu Bay Eksiksizlik, Sayın Baykal’ı bir şeb kasetle devirerek gelmedi mi? Hakeza bu, bunun mesleği bu. Deminden ise o oturduğu koltuktan tabii kim kalkamıyor ve kasetle umumi komutan olunan aynı partinin, milletvekili adaylarını ne kritere bakarak belirlediği şahsen kendileri vasıtasıyla ikrar edilmeye başlandı. Hizmetleri veya eserleriyle konuşulmak yerine seçkin dönme bakir aynı skandalla ülkenin gündemini çalışır ediyorlar.”

“Kılıçdaroğlu işsizlikle ilgilendiren iddiasını tanıt edecek rakamları söyleyemedi”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sabık günlerde işsizlikle ait bire bir kanıt ortaya attığını ancak iddiasını tanıtlama edecek rakamları dahi bulup söyleyemediğini ifade eden Erdoğan, şunları dile getirdi:

“Bu şahsiyet bahar aylarında elektriğe kafayı takmış, faturasını ödemediği amacıyla kendini günlerce karanlığa mahkum etmişti. Güya yurttaş ziyaretleri adı altında milleti kandırmaya çalışmıştı. Demin anlıyoruz ki takkadak milleti değil, evlerine mihman oldukları kişileri bile aldatmışlar. Türlü vaatlerde bulunup vatandaşa alçakça ve boş yalan söyleyerek, yalan söyleterek edepsizce, sıkılmadan insanımızı siyasal şovlarına cihaz etmişler. Ki var bunların birlikte? PKK yıldırı örgütünün politik uzantısı HDP, İP, kendisi ve beraberinde ayrımsız üstelik eh aha cura birileri elan var.

Normalde bu zatın siyasi ahlakı olsa çıkar milletten yıldızlı bozukluk diler ama bunlar milletten af dileyecekleri yerde işi pişkinliğe, arsızlığa vurarak, paçayı kurtarmaya çalışıyorlar. Aynı iki yüzlülüğü, bir tutarsızlığı ülkemizin kalıcılık meselesi olan terörle mücadelede da sergiliyorlar. İç Anadolu’ya gelince Kandil’i yerle tıpkı etmekten bahseden Erkek Eksiksizlik, Ankara’ya dönünce Kandil’in siyasal uzantıları karşısında kağıttan kaplana dönüşüyor. Erkek Eksiksizlik unutma, bu terör örgütlerinden sana yalpak olmaz. Bunların hepsini Gabar’dahi, Cudi’dahi, Tendürek’te, Bestler Dereler’bile kuşkusuz yerle tıpkı ettiysek, artık da yerle bire bir etmeye devam edeceğiz.”

“Türkiye’ye dair tek ideali bulunmayan tıpkısı muhalefetle alın karşıyayız”

Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının durumunu gördükçe CHP’ye ve ona düşünce veren vatandaşlar hesabına üzüldüğünü dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:

“Polisimize, askerimize umum kaldıranların yanında meydan alanlardan aynı öz imkânsız. Kaldı ki bu CHP, terörle, teröristlerle mücadelede parlamentoda ‘ret’ oyu veren değil mi? Bu büyüklüğünde kıvırmayı bırakın eş belini, rüzgar gülü bile buna dayanamaz. İradesi tutu altına münfail, etrafı dönük, hırsının esiri ergin, Türkiye’ye dair tek ideali bulunmayan tıpkısı muhalefetle karşı karşıyayız. Mehmet Akif, bakınız bunları bittabi anlatıyor, ‘Şarka bakmaz, garbı bilmez ilimden yok payesi/ Bire Bir kızarmaz beniz, yaşarmaz ayn bütün sermayesi.’ Bunların bile bir tane sermayesi kızarmayan yüzleri, yaşarmayan gözleri.”

(Sürecek)

Share: