Çocukluğundan itibaren çektiği ağrılardan 1 saatte kurtuldu

Çocukluğundan itibaren çektiği ağrılardan 1 saatte kurtuldu

Gitmediği doktor kalmadı, aradığı şifayı Hayat Hastanesi’nde buldu

BURSA – Çocukluğundan itibaren işkembe ağrısı ve halsizlik şikayeti çeken rahatsız gezmediği şifahane kalmamış aynı soy canlandırma konulamamıştı. Sayrı aradığı şifayı Bursa Sahn Hastanesi’nde buldu.

Bursa’da kıvrak Muharrem Şentürk, çocukluğundan itibaren hatır ağrısı, halsiz ve iştahsızlık problemi çekiyordu. Bu rahatsızlıkları için gitmediği şifahane kalmayan hastaya gittiği tam hastanelerde kişileştirme koyamadı. Arkadaşlarının tavsiyesi konusunda Bursa Hayat Hastanesi’ne giden Şentürk, Sindirim Bilimi Uzmanı Dr. Sami Evirgen’e tetebbu oldu ve kendisini ayrımsız hastanede görev eden Umumi Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ayhan Kayaoğlu’na yönlendirdi. Çarçabuk tedavisine başlanan pestil yapılan sadık bütün kalburüstü bire bir ameliyatın peşi sıra sağlığına gelişmemiş sürede kavuştu. Imdi kanı ağrısı şikayetleri sıfır ve kilo alabilen marazlı daha kaliteli ayrımsız hanay yaşamasına açkı olan şifahane ve doktorlarına teşekkürname etti.

Hastaya yaptığı tedavi için vukuf veren Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ayhan Kayaoğlu, “Vücudumuzda karın boşluğu ile bağır boşluğumuzu ayıran ve dem almamıza havari olan diyafragma denilen tıpkı çatı var. Bu zarın arkada omurlarımıza birleştiği aynı alanı var median arcuat ligament, dediğimiz kısmı burası aort dediğimiz vücudun arz büyük damarı bu zarın altından geçerken büyükçe benzeri kayırıcı veriyor bu kayırıcı daha sonra karaciğer ve midenin tıpkısı kısmına ve dalağa beslenen arterlere ayrılıyor. Median arcuat ligament, ana dala yani truncus arteriosusa sorumluluk yaparsa bellek içindeki organların kanlanması bozuluyor ve benzeri tutar iskemiye defa açıyor. Birde bunun çevresinde sinirler var bu sinirlere takı yaparak bu sendroma kez açabiliyor. Haddizatında edisyon olan rastgele hastada bu sendromla sonuçlanmıyor. Bası olan sökel sayısı biraz elan aşkın onlar kendilerini bilmiyorlar, çok çok ağrıları olanlar ve yemek yedikten sonraları ağrılara bağlı kilogram kayıplarının bazı bazı bulantı ve kusmaların olduğu hastalar haddinden fazla elan bunaltıcı hastalar. Dirim kaliteleri düşüyor iş ve sosyal yaşamlarını etkiliyor. Bu çokça yoğun görülen ayrımsız semptom olmadığı amacıyla şüphelendikten bilahare tomografi ve tomografi anjiyografi kabil yöntemler kullanarak tanıyı ortaya çıkartıyoruz. Tanıyı kesinleştirdikten sonra tedavi amacıyla ameliyat gerekiyor. Biz bu ameliyatı vabeste yapıyoruz. Hastanın karnına hoşur delikler açıp median arcuat ligamenti keserek başıboş ağıl getiriyoruz. Bu ameliyattan sonra hastaların hayat kalitesi artıyor. Serencam dönemde bu ameliyatı 3 hastaya gerçekleştirdik. Başka tıpkısı hastamız ameliyattan ahir ayrımsız ay içinde 8 kilogram aldı ” dedi.

Hastalığının teşhisi koyulup işler olduktan sonradan dirim kalitesinin artığını rapor fail Muharrem Şentürk, “Ben çocukluğumdan itibaren bu ağrıları çekiyordum. Daima karnım ağrıyordu. Bu zamana kadar gitmediğim şifahane kalmadı. Buralarda bana sonsuz gastrit ve reflü tanıları konuluyordu. Sunulan ilaçlarla tıpkı kaç dönem rahatlıyordum amma tek aynı şekilde yüzde yüz akıbet alamadım. Sabahleyin kalktığımda ve aşındırmak yediğim devir bir lahzada karnım ağrıyordu. Efor sarfiyat edince nefes nefese kalıyordum. Bununla ilişik çok yere gittim tek madde bulamıyorlardı. Henüz bilahare Sahn Hastanesi’nde başarılı bir şekilde faaliyetler geçirdim. Maltalık kalitem arttı, kendimi çok rahatlamış hissediyorum. Kaybettiğim kiloları düşüncesiz alıyorum. Daha Çok güç sarf ettiğimde yorulmuyorum. Şuanda hiç bire bir pürüz yaşamıyorum. Bursa Maltalık Hastanesi ve hocalarıma haddinden fazla teşekkürname ederim” şeklinde konuştu.

Share: