CHP’li Tutdere: “Adıyaman’da ve Şanlıurfa’da 230 Kişilik Saflık İşi Kadrosuna 72 Bin 853 Genç İşsiz Kardeşimiz, 176 Şahsiyet Düzenlilik İşi Kadrosuna…

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, “Adıyaman’da ve Şanlıurfa’da 230 şahsiyet sililik işi kadrosuna 72 bin 853 zinde tembel kardeşimiz müracaatta bulundu. Esasen 176 yabanlık asayiş işi kadrosuna 8 bin 372 süreduran kardeşimiz müracaatta bulundu. Takkadak bu iki şehirdeki bilim da TÜİK’in açıklamış olduğu işsizlik verilerinin akıllıcasına olmadığını sahadaki oranın çok elan yukarılarda olduğunu örtüsüz ortaya koymaktadır” açıklamasını yaptı.

CHP Adıyaman Saylav Abdurrahman Tutdere, işsizlik ile ilişkin açıklama yaptı. TÜİK verilerine göre 2022 yılı Teşrinievvel ayında etkisiz işgücü oranı tıpkısı önceki taban göre değiş göstermeden yüzdelik 20,3 oldu. İşsizlik oranı ise 0,1 puanlık artışla yüzdelik 10,2 seviyesine yükseldi. TÜİK verilerini anımsatan CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, şunları söyledi:

“Biz TÜİK’in verilerinin güvenli olmadığını, saha ve gerçeklikle örtüşmediğini seçkin defasında söyledik. Bu verilerin akıllıca olmadığının bir kat daha altını çizmek istiyoruz. Bu verilerin makul olmadığı Adıyaman ve Şanlıurfa’dan hele İŞKUR’a aksiyon talebinde mevcut şahısların sayısı ile üstelik örtüsüz ortaya çıkmaktadır.

Adıyaman’da ve Şanlıurfa’da 230 yabanlık arılık işi kadrosuna 72 bin 853 tendürüst tembel kardeşimiz müracaatta bulundu. Tekrar 176 yabanlık düzenlilik işi kadrosuna 8 bin 372 işsiz kardeşimiz müracaatta bulundu. Sadece bu iki şehirdeki bilgi dahi TÜİK’in açıklamış olduğu aylakçılık verilerinin makul olmadığını sahadaki oranın çok daha yukarılarda olduğunu peyda ortaya koymaktadır.”

Tutdere, yaptığı kayıtlı açıklamada ise 82 bin kişiden 13 bininin darülfünun mezunu olduğuna özen çekerek, ” Afiyet Bakanlığı’nın Adıyaman ve Şanlıurfa’da İŞKUR yoluyla yapacağı sınırlanmış sayıdaki günahsızlık ve güvenlik görevlisi kadrolarına başvuru yapanların neredeyse 13 bini darülfünun mezunu” dedi.

Share: