CHP’li Etçi: “Türkiye’de doğruluk yok edilmiştir”

CHP Kütahya Milletvekili Ulvi Fazıl Etçi, Türkiye’bile adaletin bulunmayan edildiğini savundu.

Kasap, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, bozuk Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu döneminde bir SELIM Öğür’linin kızının, memur kendisine atanma vasıflarına cemaat olmadığı üzere istisnai grup olan uray hususi makule müdürlüğüne atandığını öne sürdü.

Bu kişinin 6 ay tek işe gitmeden aylık aldığını tez eden Etçi, bu olayın ortaya çıkmasının peşi sıra söz konusu kişinin, o gün aldığı mahiye tutarı büyüklüğünde belediyeye bağışta bulunduğunu anlattı.

Bu konuda cürüm duyurusunda bulunduklarını tamlayan Kasap, “Bu hanımefendinin 143 periyot on paralık işe gelmediği sabittir. İçişleri Vekil Yardımcısı mukavim muhterem Saygıdeğer İnce, şu anda Anayasa Mahkemesi üyesi, bunu işleme koymamıştır. bu arada kızımız, istisnai kadroda 6 ay kaldığı üzere şu anda ayrımsız amme kurumunda bilirkişi statüsünde çalışmayı hak etmiştir.” diye niteleyerek konuştu.

Etçi, bahis konusu gönül için adaletin yerini bulmadığını savunarak, “Saygıdeğer İnce adaletin serencam durağı Anayasa Mahkemesine, DÜRÜST Fırka ve MHP milletvekillerinin oylarıyla seçilmiştir. Bu görevi hak etmeden, bu kızımızın liyakatsizliği kabilinden bu konuma getirilmiştir. Türkiye’bile adalet bulunmayan edilmiştir. Bu evrakı imzalayan şahsın Temel Mahkemesinde işi yoktur. Dayanıklı saygıdeğer Muhterem İnce çekilme edin.” sözlerini harcama etti.

CHP Cıvıl Cıvıl Mebus Mustafa Adıgüzel dahi düzenlediği matbuat toplantısında, sonuç günlerde Türkiye’nin futbolda aheste yargıcı hatalarını konuştuğunu belirterek, “Hakemler yalnız şu takımı bu takımı değil, futbolu doğruyor. Hakemler, Türk futbolunun üzerine karabasan gibi bozgun durumda.” ifadelerini kullandı.

Share: