CHP Mersin Milletvekillerinden Icra Vekili Soylu’ya: “Sen Teröristlerin Ayakkabı Numarasını Da Bildiğini Söylüyordun, Ama Sazak’in Plakasını Bilmekten…

CHP Mersin Milletvekilleri Büyük Dirayetli Başarır, Cengiz Gökçel ve Alpay Antmen, Mersin Ağacı’birlikte polisevine yönelik yıldırı saldırısıyla ilişik eş basın toplantısı düzenledi. Ali Dirayetli Başarır, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat’ya, “Sebep tespit edilmedi bu hainler? Sen, teröristlerin başmak numarasını da bildiğini söylüyordun ama sen daha Mersin’in plakasını bilmekten idaresizlik benzeri adamsın. Sen evvel bunun hesabını ver. Zahir oluyor dahi 2 kesim dun yıldırıcı, 12 saat benim semalarımda uçuyor” diyerek aksülamel gösterdi. Gökçel ise “Biz, teröristleri ve terörizmi katiyen akseptans etmeyen ve daima terörizmi lanetleyen tıpkı siyasi mezhep içerisindeyiz. Bu algıyı yaratarak terörün bile bundan yarar elde ettiğini hepimiz biliyoruz” diye konuştu. Antmen bile “Terör saldırısı sonrası AKP iktidarı, yoksulluğu ve açlığı konuşmak üzere bunun üzerinden aynı iftira kampanyası ve konsept başlattı” dedi.

CHP Mersin Ağacı milletvekilleri, bugün TBMM’birlikte düzenledikleri eş basın toplantısında, Mersin Ağacı Mezitli ilçesindeki polisevine yıldırı örgütü PKK vasıtasıyla 26 Eylül’dahi yapılan saldırıya ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ulvi Becerikli Başarır, şöyle konuştu:

“OLAYI ÇÖZMEKTEN MAVERA PARTİMİZE KUZGUNI AYLAMAK İÇİN MERSİN’E GELEN BİR İÇİŞLERİ BAKANI, MAALESEF Kİ KÜL ÜLKEYİ ÜZMÜŞTÜR”

“Fenomen olduktan saatler bilahare İçişleri Bakanı Mersin Ağacı’e geldi. Bizler, saylav arkadaşlarımız, belediye başkanlarımız ve mecmu Mersin Ağacı, bu olayın faillerinin, o hainlerin tıpkısı an önceki yargıya doğrulama edilmesini istiyoruz. Ister valiyi icap güvenlik müdürünü aradık amma olayı çözmekten, terörü lanetlemekten öte, bir İçişleri Bakanı, Mersin Ağacı’e gelip emniyeti, askeri, istihbaratı ve adliyeyi çalıştırmayacak kuzuluk getirdi. Eğer Süleyman Soylu Mersin Ağacı’e gelmeseydi; emniyeti, adliyeyi kendi haline bıraksaydı bu fenomen çözgün ve yer dosdoğru bilgileri tığ validen, inanma müdüründen ve başsavcıdan almış olacaktık. Ama olayı çözmekten mavera, partimize leke devam etmek için Sazak’e gelen ayrımsız İçişleri Bakanı, maalesef kim kamu ülkeyi üzmüştür.

“SEN, TERÖRİSTLERİN AYAKKABI NUMARASINI DAHİ BİLDİĞİNİ SÖYLÜYORDUN AMMA SEN DAHA MERSİN’İN PLAKASINI BİLMEKTEN ACİZ BİR ADAMSIN. SEN ILK BUNUN HESABINI VER”

İlk çağ verdiği insanoğlu, daha ahir izahat ve bugün geldiğimiz bekçi, maatteessüf bugün ayrımsız İçişleri Bakanı’nın dalavere söylediğini, bühtan attığını; terörü lanetlemekten, olayı çözmekten imdi, aynı partiye alacak yapmaya çalıştığını göstermektedir. Şimdi biraz sorumluluk var. Tıpkısı; geçmiş dönem o ismi sana ki verdi? İki; üç dolaşma sonra Giresun’bile neden tamamen ayrımlı isimleri ve olayları anlattın? Üç; Münbiç’ten paramotorla 12 saatte, ilk kontrolümüzdeki Afrin’den, bilahare Hatay’dan, sonraları Adana’dan, Tarsus’a gelip ve Tarsus’dan 4 ilçeyi geçip polisevine gelene kadar aklın neredeydi? Sebep tespit edilmedi bu hainler? Sen, teröristlerin pabuç numarasını bile bildiğini söylüyordun amma sen daha Sazak’in plakasını bilmekten uyuzluk ayrımsız adamsın. Sen önceki bunun hesabını ver. Şüphesiz oluyor birlikte 2 modül alçak yıldırıcı, 12 saat benim semalarımda uçuyor, Tarsus’a geliyor ve bu eylemi gerçekleştiriyor? Sen, bunlarla uğraşmaktan haddinden fazla partime ve belediyeme uğursuz sürmek üzere kurmaca aynı adamsın.

“BU ÜLKEDE GÜNAHSIZ, GÜNAHSIZ İNSANLARI TERÖRLE İLİŞKİLENDİRMEYE HİÇ KİMSENİN BİR HAKKI YOK”

Yıldırı örgütünün fethetmek istediği şey, bir eylem gerçekleştirmek ve bunun propagandasını yapmak. Bu hainlere havari olan bire bir İçişleri Bakanı’sın. Senin görevin, bu ülkede iç ve aut güvenliğini sağlayıp terörle uğraşmak. Senin görevin bühtan atmak değil Süleyman Soylu, senin görevin dolma söylemek değil. Bu ülkede bigünah, salt insanları terörle ilişkilendirmeye hiç kimsenin tıpkı hakkı bulunmayan. Bunun sunma çokça faydası, PKK denilen o kargış terör örgütüne tamam ve sen bunu yapıyorsun. Sen, onların ekmeğine yağ sürüyorsun. O yüzden bu İçişleri Bakanı, kriminal Süleyman, fotoroman Süleyman, bunun hesabını verecek. Sazak’da şehit cenazemizde, şehidimizin iki çocuğunun gözünün içine göre biber dolması söylüyorsun sen. O iki çocuğun ailesinin duygularıyla oynuyorsun, 3-5 oy üzere. Benzeri dönem sonradan belediyemize gelip dahi operasyon yapıyorsun. 17 gönül alınmış, 17 kişiden 16’sı vakfedilmiş falan değil rüfeka ve kat başkanı tutuklandı. Biliyorsunuz, Mersin’in Akdeniz Belediyesi’hangi kaymakamı şehremini yerine kayyum atadı Süleyman Soylu. O tutuklanan daire başkanımız Bedrettin Çağcıl, senin atadığın kayyum belediye başkanının tıpkısı yıl boyunca yardımcılığını yaptı. O ant senin birlikte ilişik var. Imdi terbiye diyorum, utanın.

“YINE SÖYLÜYORUM; BİR BIRICIK YILDIRI ÖRGÜTÜ İLE İLTİSAKLI İŞÇİ BELEDİYEYE ALINMAMIŞTIR, ÇALIŞMAMAKTADIR”

Havuz medyası lafımızı alıp alıp ‘namert Yüce Mahirane Başarır’ diye anlatıyor. Yeniden söylüyorum; bir tek yıldırı örgütü ile iltisaklı iştirakçi belediyeye alınmamıştır, çalışmamaktadır. İçişleri Bakanı ve Olcay Öncül denilen o kışkırtmacı milletvekilinin söylemlerini benzeri kenara bırakırsak Mersin Ağacı’in çabucak serian herhangi bir köyünden bire bir adam çalışmaktadır. Mersin’den berbat ellerinizi, çepel ellerinizi, kaba algılarınızı çekin. Sazak’i bayındır bırakın. Mersin Ağacı’in seçme, kibirli, vakur, Sazak’e müstahak bir belediye reisi vardır. Süleyman Aristokrat’dan bile Olcay Rehber’dan dahi bu algıyı yapan birçok arlanmaz isimden dahi çokça elan havalı benzeri isimdir Sayın Vahap Seçer. Milletvekilleri, partimiz, Mersin Ağacı, onun arkasındadır. Sen, söylediğin yalanların hesabını ver. Sen, asayiş zafiyetinin hesabını ver. Sen, terör örgütüyle koşut konuşuyorsun, bunun hesabını ver. Cümle şurası bilsin ki zaman balçıkla sıvanmaz.”

Cengiz Gökçel ise şunları söyledi:

“İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ ÜZERİNDEN YARATILMAYA ÇALIŞILAN ALGI, MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE BÜYÜKLÜĞÜNDE ASLI ASTARI OLMAYAN SÖZLERLE UZATILDI”

“Mersin Ağacı’birlikte basık yıldırı saldırısında hayatını kaybeden polis güçleri kardeşimize Allahtan rahmet, koygun ailesine başsağlığı dileklerimi yeniden iletiyorum. Çorlu polisimize da ivedi şifalar diliyorum. Burada partimize ayrımsız ığrıp kurulduğu arasında. 2019 evcil seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı ve Halk İttifakı mensubu MHP’nin genel başkanı Heybet Bahçeli tarafından elan intihabat yapılmadan ‘CHP’li uray başkanlarını seçerseniz akarsu sayaçlarını teröristler okuyacak, belediyede teröristler çalışacak’ diye niteleyerek alengir kurmaya o günden başladılar. Seçimden bilahare Süleyman Aristokrat tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyemiz üzerinden yaratılmaya çalışılan matlup, Sazak Büyükşehir Belediyesi’hangi büyüklüğünde aslı faslı sifir sözlerle uzatıldı. Aslında belediyelerimizde ihtiyaç olan personelin alımı ile ait yapılan kanuni işler çevrim üzere ortadadır. Hele adli sicil kaydı, adliyeden alınıyor. Daha sonraları asayiş soruşturması ve belgelik araştırması yapılarak çalışacak personel işe başlatılıyor. Bu iki kurumun da tutkun olduğu vekâlet, İçişleri Bakanlığı ve Hak Bakanlığı.

“BU ALGIYI YARATARAK TERÖRÜN BIRLIKTE BUNDAN KAZANIM ELDE ETTİĞİNİ HEPİMİZ BİLİYORUZ”

Buradan soruyorum; eğer teröristler belediyede işe başlamışsa bunun sorumlusu sayın Vahap Seçer değil, sizsiniz. Bu algıyı bitmeme ettirebilme açısından sizin aslında gelişigüzel soy provokasyonu yapacağınızı ifham etmek istiyorum. Tığ, teröristleri ve terörizmi katiyen kabul etmeyen ve sürekli terörizmi lanetleyen benzeri siyasal feraset içerisindeyiz. Bu algıyı yaratarak terörün bile bundan üstünlük elde ettiğini hepimiz biliyoruz. Teröristlerin de istediği zaten daim gündemde olmak. Buradan İçişleri Bakanı’na davet yapıyorum; eğer yegâne terörist belediyemizde çalışıyorsa ayrımsız an bile beklemeyin. Zat işinizi yapamıyorsunuz, ülkede terörizme mani olamıyorsunuz ve hiçbir sorumluluğu olmayan partileri terörle ilişkilendirmeye çalışıyorsunuz. Bunu asla kabul etmiyoruz. Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün bizlere söylediği; ‘Mersinliler, Mersin’e erbap çıkın’. Tığ hem Mersin Ağacı’imize ehil çıkacağız hem üstelik ülkemize erbap çıkacağız. Ancak Mersin’in hazar, kardeşlik ve geçim kenti olduğunu bilmeyen bazı siyasetçiler, Sazak’in adını her aktarılma yıldırıcılık ile anarak Mersin’den siyasi avantaj elde etmeye çalışıyor. O politikacı, o milletvekiline şurası söylüyorum: Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği o sözü Mersinliler iliklerine kadar hissediyorlar. Ama sen, Mersin’i terörle adlandırmanla tıpkısı yarar elde edemeyeceksin”.

Alpay Antmen de şöyle konuştu:

“TERÖR SALDIRISI SONRASI AKP İKTİDARI, YOKSULLUĞU VE AÇLIĞI SOHBET ETMEK İÇİN BUNUN ÜZERİNDEN BİR İFTİRA KAMPANYASI VE FIRILDAK BAŞLATTI. ALGI OPERASYONLARI ELLERİNDE KALDI”

“Mersin’de yaşanan aheste yıldırı saldırısını kınıyoruz. Sazak, ayrımsız sulh kentidir. Mersin Ağacı mezarlığında rastgele dinden, seçme ırktan, gelişigüzel mezhepten koca alay malay yatarlar… Sazak şehrinde Türkiye’nin değme yerinden mevrut ve Mersinli olmuş vatandaşlar, gelişigüzel barış süresince, dirlik ortamında yaşarlar ve alay malay kişi kültürünü içselleştirmişlerdir. Bakıyoruz kim aylardır ayrımsız milletvekilimiz, bilcümle tıpkısı laf üzerinde Mersin’i ve Sazak Büyükşehir Belediyesi’ni terör ile omuz omuza göstermeye çalışıyor. Türkiye’deki ekonomik format, Türkiye’nin ekonomisinin ne ağıl geldiğini, insanların aç olduğu, işsiz olduğu, çocuklarımızın elverişsiz bulamadığı, okumakta zorlandığı ve Türkiye’deki insanların sıkıntılı olduğu ayrımsız ortamda işi gücü takkadak Mersin Ağacı’i terör ile adlandırmak olan bu siyasetçi, böylecene Mersin Ağacı’i yıldırı ile andırdı.

Her düşün, gelişigüzel inanç ve temas etnik yapıdan herif ayrımsız arada ahbapça yaşar. Sazak’in hedefe konulmasının nedeni bu. Büyükşehir Belediyesi ve başkanımız Vahap Seçer, seçildiği günden bu yana bölüt hizmet ediyor. Beniz yıldır yolu sifir köylere asfalt yaptı. Tıpkısı herkese gitti. 2 milyona yakın Mersinli bunu biliyor. Terör saldırısı sonrası AKP iktidarı, yoksulluğu ve açlığı sohbet etmek üzere bunun üzerinden bire bir iftira kampanyası ve numara başlattı. Takanak operasyonları ellerinde kaldı. Yalanları, henüz akşam ezanı olmadan ortaya çıktı. Büyükşehir Belediyemizde çalışanları terörle iltisaklı yayımlamak kimsenin haddi değildir. Suçişleri Bakanı hani ayakkabı numaralarına büyüklüğünde biliyordu? Bunlar, devleti üstelik ayaklar altına alıyor. Celal yoluyla tertemiz insanlara uyum dayamak bunların işi oldu. Varsa ellerinde kanıt ve doküman getirsinler.”

Başarır, son söz olarak şunları söyledi:

“Bu saatlerde tığ matbuat açıklaması yaparken Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dahi grubunda meşveret yapıyor. Eğer Mersin’deki martir polisimizi ve arkadaşlarını bahtiyar edeceksen, onları rahatlatacaksan bize bühtan atma. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, sen konuşurken senin karşında seni coşkuyla alkışlayan Mersin Ağacı Mebus Zeynep Gül Yılmayan duruyor. Polisimize ‘şerefsiz’ diyen o milletvekilini kapının önüne körfez, Mersin ve Mersinli bahtiyar olacaktır, seni alkışlamasına müsaade verme.”

Share: