Camide çorabı olmayan cemaate yeni çorap ihsan

Kütahya’nın Hisarcık ilçesi Yenidoğan Mahallesi camiinin daha saf, mıhlı olması üzere camiye çorapsız mevrut yahut çorabı bulaşık olan topluluk için ücretsiz çorap uygulaması başlatıldı.

Yenidoğan Mahallesi Muhtarlığınca başlatılan aplikasyon çerçevesinde cami girişinde, “Sağlığımız açısından camimize çorapsız girmeyelim. Çoraplar hediyemizdir, reddetme etmeyelim” ibaresi yazan kutunun içine bakir çoraplar bırakıldı.

Caminin elan temiz ve mıhlı olması üzere çorapsız gelenler için cami girişine ücretsiz eskimemiş çorap bıraktıklarını belirten Yenidoğan Mahallesi Muhtarı Büyük Canlı,” Salat vakitlerinde iş arası ibadetini yerine deklare etmek talip çalışanların çorapları kirli olabiliyor. Ayağında on paralık çorabı olamayan topluluk olabiliyor. Cemaatimiz antrparantez kadem terlemesi sebebiyle kirlenen ya de abdest aldıktan sonraları ıslanan çoraplarının namına cami girişine bıraktığımız kullanılmamış çorapları kullanabilirler. Bu aplikasyon sebebiyle perestiş ettiğimiz camimiz henüz akman oluyor. Cemaatimizden yeni çorap alıp camimize bırakanlar dahi oluyor. Onlardan Tanrı razı olsun” dedi. – KÜTAHYA

Share: