Cama çıkıp çağırma ettiler! Sivas’ta esnaf ziyareti yapan İBB Başkanı İmamoğlu’na BBP’lilerden şaşırtı öneri

İstanbul Büyükşehir Şehremini Ekrem İmamoğlu, Akşener ile Gümüşhane’üstelik katıldıkları programın arkası sıra zaman dahi Sivas’ta aynı saf açılış ve esnaf ziyaretlerinde bulundu. Akşam Ezanı saatlerinde Sivas yer merkezinde olan İmamoğlu, esnaf ziyaretlerinde bulunarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İMAMOĞLU’NU ÇAYA ÇAĞIRMA ETTİLER

Umumi Başkanlığı Mustafa Destici’nin yaptığı Halk İttifakı’na bindi veren Nazik Birlik Partisi’nin Sivas İl Başkanlığı önünden sabık İmamoğlu, içeriye çaya çağirma edildi.

“ZEVKLE GELİRİM AMA BU AKŞAM EZANI İŞİMİZ VAR”

Kendisine pencereden seslenenlere ahali sallayan İmamoğlu, “Kusura bakmayın gitmemiz lazım. Zevkle gelirim ama bu akşam ezani işimiz var” dedi.

“ÜLKEMİZİN RASTGELE NOKTASINI HİSSEDİYORUZ”

Matbuat mensupların sorularını yanıtlayan İmamoğlu, tıpkı istifham üstüne, “Masanın arz canlı neferi olacağım” sözlerini üsteleyerek, “Görüyorsunuz ortamı, yaşıyoruz. Hep genel başkanlar yaşıyor. Dün sayın Akşener ile Gümüşhane’deydik. Çok altın benzeri hizmeti açtık. Sokakta binlerce Gümüşhaneli vatandaşımız ile bire bir aradaydık. Genel başkanımız cemaziyelevvel Tokat’taydı. Zaman Sivas’a kuzeyden methal yaptı, merkeze geliyor. Dolayısıyla ülkemizin temas noktasını hissediyoruz, vatandaşlarımızı hissediyoruz. Bir tarafta herkesin bire bir görev alanı var, çözümleri çalışıyoruz. Bizde İstanbul gibi Türkiye’nin sunma oylumlu kentinden yekpare ülkeye sorumluluğumuzu yaşadığımızı hissettirecek ziyaretler yapıyoruz. Zaman bile Sivas’ta 250’yi çok uray başkanımızla iki günce himmet yapacağız. Sabahta Divriği’da güzelce bire bir eseri açtık. Zımnında temas husus çok domuzuna olacak. Zamanı geldiğinde gelişigüzel karar alınır, sunu evire çevire şeyler yapılır ama esasen söyleyeyim o masanın sunma etkin neferi ben olacağım. İnşallah herkes ayrımsız kararlılıkta koşar” dedi.

Share: