Çalıntı hekim balıklar, felah değil coşkunluk saçıyor

Ganimet hekim balıklar, felah değil od saçıyor

Dünyada takkadak Sivas’ta kâin ve tabii ortamından çalınarak Türkiye’nin ve dünyanın farklı yerlerinde tedavilerde geçer not hekim balıklar öfke saçıyor

SİVAS – Dünyada sadece Sivas’ta bulunan ve tabii ortamından çalınarak ülkemizin ve Dünya’nın ayrımlı yerlerinde tedavilerde mergup doktor balıklar, od saçıyor.

Sivas’ın Kangal ilçesinde bulunan ve sedef hastalığının dünyadaki biricik saf tedavi merkezi olduğu belirtilen Kangal Balıklı kaplıca, iflah arayanların yol uğrağı yeri oluyor. Suyun bile mevcut; selenyum, silisyum, magnezyum ve tanınmayan birçok kayırıcı sağlığına müfit mineral sayesinde bu akarca hele ten hastalarının imdadına yetişiyor. Dünyanın bir nice noktasından Sivas’a mevrut hastalar burada suyun özelliği ve hekim balıklar yardımıyla sağlığına kavuşuyor.

Doktor balıklar çalınıyor

Dünyaca nam karışık Sivas’ın doktor balıklarının sonuç aynı birçok yıldır hırsızlarla başı dertte. Hekim Balıklar yerli ve başkaları aracılığıyla doğal ortamından çalınarak ayrımlı bölgelere götürülüyor. Kangal Balıklı Kaplıca’nın işletmecisi Fuat Ünsal, Sivas’tan çalınarak değişik bölgelere taşınan balıklar korusunda iflah arayan hastaları uyardı. Ünsal, çalınan doktor balıkların 100 litrelik sulara konularak hastaları otama etmesinin olanaklı olmayacağını ve tedaviden çok bu suların adam sağlığına engel verebileceğini söyledi.

Bu balıklar yerinde şifalı

Fuat Ünsal, kaplıcanın acun çapında dahi haddinden fazla adlı olduğunu belirterek, “Ego Avrupa’yı adım adım gezdim ve dünyada bu akarca ve balıkların aynısından tek yerde yoktur. Acun dahi bir tane Sivas Kangal Balıklı kaplıcası var. Suyun özelliği 37 mertebe ve saniyede 300 litre akıyor. Normal şartlarda 27 derecenin üstünde balıkların yaşamaması gerekiyor fakat bu suyun içerisinde yaşıyor. Suda ki bambaşka bir tadımlık ise selenyum, silisyum, magnezyum ve isimsiz bir nice kayırıcı sağlığına hayır minerali içerisinde barındırıyor. Kaplıcamız Dünya çapında bile haddinden fazla ünlü. Avrupa da nereye gitsek doktor balıkların şehrinden geldik dediğimiz zaman burada otama olan insanlar reklam yapıyor. Yılın 12 ayı burada otama buyurmak olanaklı. Merbut ve münhal havuzlarımız var” dedi.

Yapay havuzlarda şifa bulunmaz

Yapay havuzlarda hekim balıklarla onma bulmanın mümkün olmadığını ifade eden Ünsal, “Bizim kaplıcamızdan balıklarımızı çalarak sağda solda kullandılar. Antalya’de ya birlikte ara sıra illerimizde balıkları üretip kuaför ve berberler, otellerde dahil 100-150 litrelik suların içerisinde insanlar ellerini ve ayaklarını sokarak birbirlerine hırs saçıyorlar. Buradan uyarıyorum keyif bankalığımız ve afiyet müdürlüklerimiz bu model yerlere özen etsinler. Hiç kimse elini ve ayağını 100 litrelik suların içerisine sokarak sonuç alamaz. Serencam Kangal Balıklı Kaplıcada. Otama amacıyla kaynaktan mevrut su olması gerekiyor. 100 litrelik suyu dolaştırdığınız zaman gayrisıhhi tıpkı madde olur. Mikrop üretir. İnsanlar ayaklarını soktukları ahit sonucun hangi olacağını bilmiyorlar. Bu biçim yerlerde otama olmaya çalışan insanları uyarıyorum. Bizim kaplıcamızda kaynağımızdan saniyede 300 litre su akıyor. Reklamını açmak için söylemiyorum fakat hastalarımız buraya gelip tedavisini olsunlar” ifadelerini kullandı.

Share: