Büyükşehir yüzme takımı 35 madalya ile şampiyonaya mühür vurdu

Bizim dallar Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcusu İbrahim Hüccet, Samsun’da planlı 11 Gözyaşı Yüzme Türkiye Şampiyonası’nda 50 metre kurbağalamada Türkiye şampiyonu oldu. 8 altın, 12 gümüş ve 15 bronz ile toplamda 35 madalya kazanan sporcular şampiyonaya damgasını vurdu.

Türkiye Yüzme Federasyonu’nun düzenlediği 11 Yaş Yüzme Türkiye Şampiyonası hafta sonu Samsun’da yapıldı. Müsabakalara 15 sportmen ile katılan Denizli Büyükşehir Belediyespor sporcuları başarılarıyla aynı misil daha Denizlilileri gururlandırdı. Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı sporcusu İbrahim Hüccet 50 metre kurbağalama kategorisinde Türkiye şampiyonu kendisine zer madalya almaya doğruluk kazanırken, 200 metre kurbağalama kategorisinde Türkiye ikincisi, 400 metre başıboş Türkiye ikincisi ve 100 metre serbestte Türkiye üçüncüsü oldu. Öte yandan Büyükşehir Belediyesporlu yüzme takımı sporcuları Emine Huy Magnezit 400 metre erkin Türkiye 3’üncüsü, 100 metre başıboş Türkiye 6’ncısı, Berkay Gündeş 200 metre sektör kategorisinde Türkiye 5’incisi, Yasin Kuvvetli 200 metre serbestte Türkiye 6’ncısı ve Ali İhsan Nazlıer 100 metre kelebekte Türkiye 8’incisi oldu.

8 sporcu A3ve A4 barajını geçti

Denizli Büyükşehir Belediyespor Bayrak Yüzme Takımı ise, 4×100 Erkekler serbestte Türkiye 2’ncisi, 4×100 erkin karmada Türkiye 2’ncisi, 4×50 muğlak erkekte Türkiye 3’üncüsü, 4×50 muğlak mix Türkiye 3’üncüsü ve 4×100 kızlar serbestte Türkiye 4’üncüsü oldu. Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı’nda A3 ve A4 barajını sabık 8 sporcunun aldığı altın madalya ile alay malay toplamda 35 madalya kazanan bizim ayrıntılar şampiyonaya damgasını vurdu.

“Çocuklarımızla gurur duyuyoruz”

Samsun’da gerçekleşen şampiyonada başarı elde eden tüm sporcuları ve ustalık heyeti tebrik eden Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Bizleri gururla sahne eden yarınımızın sahibi çocuklarımızı ve antrenörlerimizi içtenlikle kutluyorum. Çocuklarımız için ne yapsak az, onların yanında olmaya ve değme kalem imkanımızı sunmaya bitmeme edeceğiz. Çocuklarımızla çekicilik duyuyoruz” dedi. – DENİZLİ

Share: