Bursa’da hayırsever iş kadını hastaneye “video endoskopi ve kolonoskopi sistemi” bağışladı

Bursalı hayırsever iş kadını Sabahattin Gazioğlu, Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Hastanesine videoteyp iç görüm ve kolonoskopi sistemi kazandırdı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, iyicil gelişim insanının bağışıyla BUÜ Hastanesi Bala Gastroenteroloji Olgun Dalı’na kazandırılan ünitenin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışta mütekellim Tababet Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Kayaç, Sabahattin Gazioğlu’nun hakikat tıpkısı iyilikçi olduğunu bildirdi.

Gazioğlu’nun üniversiteye bir nice nöbet müzaheret yaptığını belirten Kayaç, “Aletlerimiz bozuldu, onları onarım ettirdi. Yeni aletler aldırdı. Servislerimizin ihtiyaçlarını karşıladı. Üste bize bire bir hastane bile yaptı. Yetmedi, pestil yakınları için konukevi kiraladı. Sabahattin Gazioğlu’nun gâh yardımları bilinir, bazılarını bile kimse duymaz. Öyle da bire bir insandır. Bizim kök anlamda büyüğümüz ve sıkıştığımız zaman başvurduğumuz tıpkı hayırseverdir. Namına tükenmez teşekkürlerimizi sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tıp Fakültesi Bala Sindirim Bilimi Patoloji ve Tagaddi Malumat Dalı Başkanı Prof. Dr. Tanju Özkan de fen dalının Güney Marmara, Kuzey Marmara ve İç Ege’ye bakım verdiğini hatırlattı.

Özkan, çokça aşkın hastayla ilgilendiklerini dile getirerek, “Bağışlanan bu aletlerle etraflı yıllar en iyi şekilde hizmet vermeye bitmeme edebileceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Kurulum işlemleri tamamen bitirilen videoteyp iç görüm ve kolonoskopi sistemi, birim genelinde hizmet vermeye başladı.

Share: