Bursa haberi… Bursa Büyükşehir’den keyif yatırımlarına eskimemiş bölüt

Bursa Büyükşehir’den afiyet yatırımlarına kullanılmamış halka

BURSA Bursa Büyükşehir Belediyesi, Karapınar Karı Sağlığı Merkezi’nin ardından Gülbahçe Mahallesi’ne bile gündeş bir eş sağlığı merkezi kazandırıyor. Iyicil işadamı Davut Enerjik’ın destekleriyle hayata geçirilecek Gülbahçe Beyaze Canlı Familya Sağlığı Merkezi’nin temeli törenle atıldı. Törende Bursa Büyükşehir Şehremini Alinur Aktaş, sakat başkan Recep Altepe ile yanyana oturdu.

Ulaşımdan altyapıya, eğitimden spora büyüklüğünde temas alanda Bursa’yı ayraç kent etme önünde çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, keyif yatırımlarında hız kesmiyor. Vatandaşların esenlik hizmetlerine henüz basit erişimini sağlamak üzere Karapınar Mahallesi’ne 5 ay geçmiş çağdaş tıpkısı sülale sağlığı merkezi ile 112 evgin müdahale istasyonu kazandıran Büyükşehir Belediyesi, Gülbahçe Mahallesi’nde bile eş yatırımı hizmete almak üzere düğmeye bastı. Iyilikçi işadamı Davut Enerjik’ın destekleriyle 850 metrekare alan üzerinde inşa edilecek karı sağlığı merkezi ve 112 müstacel engelleme istasyonunda; 7 sayı doktor araştırma odası, 2 sayı gebe takip odası, 2 skor telkih odası, 2 sayı ivedili müdahale odası, cankurtaran park yeri alanları ve personel dilenme bölümleri bulunacak. Gülbahçe Mahallesi’nde esenlik hizmetlerinin elan nitelikli verilmesini sağlayacak merkezin ana atma törenine; Büyükşehir Şehremini Alinur Denizköpüğü, Osmangazi Şehremini Mustafa Dündar, İl Keyif Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, DÜRÜST Tümen İl Başkanı Davut Gürkan, Iyicil İşadamı Davut Hareketli, eşi Beyaze Aktif ve oğlu Cengiz Etkili ile mahalle halkı katıldı.

‘Mini hastane’

Bursa Büyükşehir Şehremini Alinur Lüle Taşı, törende yaptığı konuşmada, göreve geldiği önce günden beri Gülbahçe’ye düzlük kazandırılması konusunun bölgenin sunu büyük talebi olduğunu söyledi. Burada sadece benzeri sağlık merkezi değil tıpkı zamanda vadi düzenlemesi da yapacaklarını tamlayan Komutan Denizköpüğü, “Biraz rötarlı üstelik olsa talebi gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gelişigüzel şeyin başı esenlik ve Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyeleri kendisine bu konuda elimizden gelen katkıyı vermeye çalışıyoruz. Burada dahi ‘mini hastane’ hüviyetinde ayrımsız keyif merkezini ortaya çıkarmış olacağız. Kamulaştırma akabinde projelendirme ile alakalı icraat yapıldı. Bu pir hizmetin yapımında, hayırhah Sayın Davut Aktif ağabeyimiz ve onun kıymetli ailesinin etkisi var. Kaba inşaatını inşallah onlar tamamlayacaklar. Anif inşaat bittiğinde, Büyükşehir Belediyesi olarak ayrıntılı işçilik çalışmalarını ve saha düzenlemesini yapacağız. Yan tarafta gördüğünüz binayı dahi yıkarak, vadi düzenlemesini tamamlamış olacağız. Eş Keyif Merkezi ve 112 Müstacel Servis İstasyonu, 3000 metrekarelik alanın 850 metrekaresinde yer alacak. Arkadaşlarım, projenin bitmesi için 1 almanak tıpkısı süreçten bahsettiler. Demin huzurunuzda söylüyorum. İnşallah mart böylece, ‘hem bile bire bir Ramazan akşamında’ önceki açılışı, peşi sıra üstelik iftarı yaparız. Katkıda bulunan hayırseverimize ve ailesine, bu güzelliğe komütatör oldukları için teşekkürname ediyorum. Mahallemize, Bursa’mıza şiddetli olsun” dedi.

Hizmet kalitesi artacak

İl Afiyet Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz bile Gülbahçe Mahallesi’nde kısaca 25 yıldır hizmet veren mekanın yenilenmesinin mübrem olduğunu kaydetti. Kâin ev sağlığı merkezinden 11 bin vatandaşın yararlandığını dile getiren Yavuzyılmaz, “Davut Deli Dolu ağabeyimiz ve Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla, günümüz şartlarına akıllıca ve mahallemiz halkına müstahak tıpkı aile sağlığı merkezini mahallemize kazandırıyoruz. Bursa’dahi kısaca 2 yıldır İl Esenlik Müdürlüğü yapıyorum. Mutlulukla şurası ifade edebilirim kim; Bursa’da halkıyla, hayırseverleri ile amme kurumlarıyla siftinlik iyice aynı birliktelik ve dayanışma var. Bunun en evire çevire örneğini burada görüyoruz. İnşallah bodur sürede tamamlayıp, hizmete açacağız. Özellikle Aktif ailesi ve Büyükşehir Belediyemiz kalkışmak üzere, katkı veren herkese teşekkür ediyorum” diyerek konuştu.

Osmangazi Belediye Reisi Mustafa Dündar de kaza sınırlarındaki diğer bölgelerde olduğu kabil Gülbahçe Mahallesi’nde birlikte ekol, cami ve spor tesisi ihtiyaçlarının karşılanmasından, bölgeye kullanılmamış benzeri düzlük kazandırılmasına kadar bir nice çalışmaya imza attıklarını söyledi. Iyilikçi işadamı Davut Canlı’ın oğlu Cengiz Etkili birlikte dünyaya geldiği, halen akraba ve dostlarının yaşadığı Gülbahçe Mahallesi’ne yapıt kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Rumeli Umum Dansları ekibinin gösterileriyle renklenen törende; konuşmaların arkası sıra Komutan Magnezit, Aktif ailesi ve tören düzeni üyeleri ile birlikte butona basarak, Gülbahçe Beyaze Canlı Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Müstacel Müdahale İstasyonu’nun temelini attı.

Share: