Bursa bilgi: Osmangazi Köprüsü’nden atlayan gailesiz adamın cesedi bulundu

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde evvel akşam saatlerinde Osmangazi Köprüsü’nden denize atlayan genç adamın donmuş bedeni, vatandaşlar eliyle Karamürsel’üstelik bulundu.

Olay, dün akşam ezanı saatlerinde Dilovası ilçesi Osmangazi Köprüsü’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Y.K. isimli nüfus, Osmangazi Köprüsü üstünde aracını durdurarak denize atladı. Olayı gören vatandaşlar, durumu 112 Müstacel Davet Merkezi’ne bildirdi. İhbar üstüne bölgeye periferi güvenlik, polis ve sağlık ekipleri gönderme edildi. Kısa sürede görüngü adına mevrut ekipler, denize atlayan Y.K.’yı bulabilmek için mesai başlattı. Y.K.’nın cansız bedeni, Karamürsel ilçesindeki Altınkemer Umum Plajı mevkiinde vatandaşlar vasıtasıyla bulundu. İhbarla görüngü namına polis ekipleri sevk edildi. Y.K.’nın camit bedeni, olay yerindeki incelemelerin arkası sıra otopsi amacıyla morga kaldırıldı.

“Gençti, yakışıklı, yağız ayrımsız delikanlıydı”

Cesedin sabah saat 10.00 sıralarında bulunduğunu söyleyen Mehmet Asaoğlu, “Bu sabahleyin saatlerinde ekstrem polis güçleri kalabalığı vardı. Bizim dahi evimiz plajın serian karşısında bulunuyor. Eşim, zihayat tıpkı çocuğun çırılçıplak vaziyette denize atladığını görmüş. Antrparantez, ‘Bu havada denize mi girilir?’ gibi kendi kendine düşünmüş. Biraz daha dikkatli bakınca o atlayan arkadaşın tıpkı şeyi çekip çıkarttığını görmüş. Ben bile şipşak bölgeye geldim. Ekipler bizi görüngü namına çok yaklaştırmadı amma 25-30 yaşlarında tüvana, yağız bire bir delikanlı gördüm. Üzerinde kıyafetleri vardı, bedeni tek şişmemiş, hiçbir husus kabak, sözde ölmemiş kabilinden duruyordu. Allah rahmet eylesin. Gençti, alengirli, yağız bire bir delikanlıydı” dedi.

“Cansız bedenini gördüğünde titredi ve korktu”

Zinde adamın cansız bedenini arkadaşlarının sebebiyle sudan çıkartan Feyzullah Abbasoğlu ise “Sabah kahvaltı yaptıktan sonradan iskelenin üstüne çıktım. Denizde yüzmeyi planlıyorduk. Aynı eş elan vardı, o dahi balık tutuyordu. Bu sırada mektep çocuğu dalgıç önümüzden geçti. Biraz kardeşçe ettik. Ayrıca ahbapça esnasında ‘Banka kartımız denize düşmüştü, onu bulabilir misin?’ diyerek sorduk. Kendisi dahi alamayacağını söyleyerek, devam etti. Tıpkı müddet sonraları suyun konusunda poşet üzere ayrımsız şey bulduğunu söyledi. Şahsın camit bedenini gördüğünde birlikte titredi ve korktu. Denizden çıkıp bizi çağırdı, ‘Burada bir naaş var’ dedi. Balık Adam, sudan çıktıktan sonra de titredi. Biz kendimizi suya attık ve arkadaşı çıkardık. Çıkardıktan bilahare polise vukuf verdik. İncelemelerin peşi sıra bizi dahi ifademiz için karakola götürdüler” diyerek konuştu. – KOCAELİ

Share: