Burhaniye Belediyesi, Asfalt Çalışmalarına Atiklik Verdi

Burhaniye Belediyesi, kaymakamlık genelinde başlattığı asfalt çalışmalarına sürat verdi. Belediye Başkanı Ulvi Kemal Deveciler, ilçenin yeryüzü kritik yollarından olan ve yıllardır çözüm muntazır Memleha Caddesi’ndeki çalışmaları yerinde inceledi.

Burhaniye Belediye Reisi Ali Kemal Deveciler, ilçenin eğin yoldan Akçay’a bağlantısını oluşturan ve kestirmece 3 km uzunluğunda olan Memleha Caddesi’nde başlatılan asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Deveciler, Çanakkale – İzmir yolundan başlayarak Geriş Mezarlığı’nın yanından DENETKO sahil için büyüklüğünde uzanan caddede çalışmaların  1 hafta ortamında başlayacağını ve yolun yüzeysel kaplamayla asfaltlanarak hizmete açılacağı müjdeledi.

Tamamı Burhaniye Belediyesi marifetiyle yapılacak olan yolun söküm işlemlerinin başladığını tamlayan Deveciler, “Burhaniye’nin Edremit ve Akçay’a ulaşımını güdük yoldan sağlayıcı bu caddemiz yıllardır makus talihiyle bakım bekliyordu. Vatandaşlarımızın yolun beğenilmeyen olmasından dünya daima şikayetlerini değerlendirerek yolun yenilenmesi kararını aldık. Bütün söküm ve yapım işlemleri Belediyemiz marifetiyle yapılacak olan yolumuzu en bodur zamanda tamamlayarak kullanıma açmayı planlıyoruz. Burhaniye’mizin bu kanayan yarasını birlikte bu şekilde otama edecek ve bakir hizmetlere imza atacağız” dedi.

Share: