Burdur Müftülüğü Hatay’a ayrımsız tır kahvaltılık besin gönderdi

Burdur İl Müftülüğü ve Diyanet Vakfı Burdur Şubesince, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’a, benzeri tıra yüklenen 1250 koli besin malzemesi gönderildi.

İl Müftüsü Enver Türkmen, İbrahim Anlaklı Burdurlu Caddesi’nde kolilerin yüklendiği tırın uğrunda gazetecilere yaptığı açıklamada, Burdur halkının depremlerin başladığı önce günden itibaren bölgeye yardımlarını sürdürdüğünü söyledi.

Yardımların, valiliğin öncülüğünde AFAD koordinasyonuyla toplandığı belirten Türkmen, İl Müftülüğünce şu anda büyüklüğünde 2 milyon liranın üstünde, antrparantez Kült Vakfı Burdur Şubesi marifetiyle bile 1 milyon lira tutarına mümasil yardımı bölgeye gönderdiklerini bildirdi.

Türkmen, İl Müftülüğü ve kaza müftülükleri personellerinin da bölgeye giderek oradaki yardım çalışmalarında fariza aldıklarına dikkati çekerek, “Zaman birlikte seçkin kolisi 500 liralık mesabesinde olan 1250 koli kahvaltılık gıda malzemesini hazırladık. Hatay’daki kardeşlerimizin faydalanması için gönderiyoruz. Rabbim yapmış olduğumuz yardımları akseptans eylesin. artık dahi elimizden mevrut gayreti göstereceğimizden on paralık kimsenin şüphesi olmasın. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. İnsanımız âdeta bu konuda çokça iri bir mücahede ve fedakarlık gösteriyor.” diye niteleyerek konuştu.

Yardım tırı, dualarla Hatay’a uğurlandı.

Share: