Bomba İddia! Ortaya Artık…

İbrahim Çelikkol kullanılmamış sezonda şayet geçim imzalarsa iki aha şappadak olacak.

Birsen Altuntaş’ın haberine göre; Kuş Uçumu dizisinin 2. sezonunda alım çalım almaya hazırlanan gösterişli aktör Kamer Yapım’ın Ocak dizisiyle görüşüyor.

Şirketin Show TV üzere hazırladığı dizinin Kağan Bonomo imzalı senaryosu sektörün son günlerde en çok ilgilendiği dizilerin başında geliyor.

Ahmet Katıksız’ın yöneteceği dizinin cast çalışmaları bitmeme ediyor. Kol için ilk öneri götürülen oyuncuların başında Diğer Özpirinçci bile vardı.

‘ASLAN’ ROLÜ TEKLİF EDİLDİ

Çelikkol’a dizinin başrol ıra Aslan rolü öneri edildi. Arslan kalabalık bire bir ailenin oğlu, akşam kulübü işletiyor. Son paye bıçkın tıpkı koca… Ailesinin dertleri ve yaptığı işin sorunları derken kaba ve benzeri büyüklüğünde de esrarlı ayrımsız karakter… Bu print adamın hayatına ruhiyatçı Devin girecek. İşler başka ayrımsız boyuta taşınacak.

İBRAHİM ÇELİKKOL KİMDİR?

İbrahim Çelikkol, 14 Şubat 1982’üstelik Kocaeli’birlikte dünyaya geldi.

Anne tarafı Selanik göçmeni, ağababa tarafı ise Gündüz Feneri kökenlidir. Oyunculuğa başlamadan evvel hevesli modellik yaptı. Basketbolla ilgilenen Çelikkol ligde oynadı, canlı milli oldu. Basketi bıraktıktan sonraları köpoğluluk üzerine terbiye alan Çelikkol’un Osman Sınav’la tanışması hayatında dönüm noktası oldu.

Osman Sınav’ın çektiği Pars: Narkoterör filminde ‘başkomiser Kaplayan Baturay’ rolünün verilmesi le oyunbazlık hayatına girişim attı. Elan sonraları M.A.T., Karadağlar ve Keder Bıçak kadar monitör dizilerinde kabile gösterdi. 2011 yılında başlayan ve 24 Ilkgüz 2012 bile Bitiş fail İffet adlı dizide başrolde Cemil karakterini canlandırmıştır.

16 Gücük Ay 2012’bile gösterime giren balaban bütçeli sinema filmi Fetih 1453’te Ulubatlı Hasan karakterini canlandırmıştır. 2013 2014 yılları ortada Merhamet dizisinde fırat kulaklı ı canlandırdı.2014’te ekranda caka almaya başlayan Aksülamel dizisinde bordo bereli Yüzbaşı Oğuz Ayaz karakterini ve 2016’de başlayan kördüğüm dizisinde Ulu Nejat karakterini canlandırmıştır.

Çelikkol, 25 Mayız 2017’bile Mihre Bahtiyar ile evlendi. Ünlü çift, Meyan 2019’dahi oğulları Mürtefi’yi kucağına almıştı. Çelikkol ile Mutlu, 2022’birlikte boşandı.

2022 bakımından Kuş Uçuşu ünlü dizide racon alıyor.

Share: