Boluspor Altınordu maçının ardından

Spor Mabat 1. Lig’in 3’üncü haftasında Bolu Atatürk Stadyumu’nda oynanan Boluspor- Altınordu karşılaşması 1-1’lik beraberlikle sonuçlandı. Maç böylece iki takımın teknik direktörleri açıklamalarda bulundu.

Mücadele sonrası planlı matbuat toplantısında mütekellim Boluspor Maharet Direktörü Sait Karafırtınalar, “Sunturlu ayrımsız karşılaşma seyrettik diyerek düşünüyorum. Ama galibiyetler hataları gizliyor amma kaybedişler mücadeleyi, emeği, harcadığın enerjiyi, iyice şeyleri gizliyor. Bugün 2 benek kaybettiğimiz amacıyla haddinden fazla üzgünüm. 2 penaltı kaçırdık. Boş kalelere kaçırdık. Bunlar futbolda olan şeyler. Amma zaman soyunma odasında gördüm ki biz az buçuk henüz mızıka olduk. Zaman kaçırdık amma erte kaçırmayacağız. Bu oyun ve mücadele benim üzere tatminkar. Amma atsaydık henüz bereketli olacaktı. Taraftarımızı de sevindirmiş olacaktık. İçeride bozgun ve kardeşlik leziz olmadı. 5-1 bitecek, pozisyon vermeden bitirdiğimi karşılaşma. İçeride oynaması sunu pres takımlardan birisiyle oynadık. Yıllardır çokça mebzul tanıdığım ayrımsız topluluk. Arkamıza atılacak topları de haddinden fazla bol biliyorum. Öne çıktığımızda hâlet vereceğimizi dahi biliyordum amma biricik da mevki vermedik. Haddinden Fazla gür uğraş ettik. İki stoperim birer devam penaltı yaptırdı. Neticesinde 2 sunum tığ kaçırdık, 1 şerha onlar kaçırdı” dedi.

Altınordu’nun uzatmalarda kullandığı penaltının tekrarını isteyen yan hakemin kararına tepki gösteren Karafırtınalar, “Hakemler için hiçbir şey söylemeyeceğim. Çabucak cebin taraftaki penaltının tekrarını talip hakem üzere aynı madde söyleyeceğim. Zaman geliyor önlerindeki çizgide yan olan pozisyona bile güçlük alarak öncü kaldıramayan bire bir eş 90+7’birlikte o cesareti nereden alıyorsun üstelik bayrak kaldırıyorsun. Namına sordum karşılık veremedi. Neticesinde VAR’dan döndüğünde üst niyeti ortaya çıkıyor. Ölçülü hakem arasında maç yönetti” ifadelerini kullandı.

Altınordu cephesi

Altınordu Beceri Direktörü Büyük Zihin Kahraman ise, “Bolu takımının iyi ayrımsız takım olduğunu biliyoruz. Zor ayrımsız deplasmandı. Altınordu takımı olarak önceki ilkemiz futbolu güzelleştirerek, izleyenlere davranış zevki erdemli oyun oynamaya çalışıyoruz. Bu bilcümle böyle olacak. Zaman üstelik seyirciler tabiat alarak 90 dakikayı izlemiştir. Altınordu takımı herhangi bir güzeşte ahit tarz yakalayacaktır. Bizim için Boluspor maçı haddinden fazla mefret tıpkı virajdı çünkü geçen hafta öz evimizde kaybettiğimiz 3 benek vardı. Buraya da 3 nokta kabul etmek üzere gelmiştik. Kaybedebilirdik. Serencam 90+7’birlikte kazanabilirdik. Amma deplasmanda alınan 1 nokta seçkin devir önemlidir. Kızıl değerinde puandır” diye konuştu. – BOLUShare: