Bölgesel Bilardo Turnuvası sona erdi

Acun Şampiyonu Tayfun Taşdemir’in hazırlanması

Karşılaşmalardan görüntüler

Müsabakaları izleyen seyirciler

Belediye Başkanı Mehmet Yarka’nın konuşması

Madalya ve kupaların verilmesi

Toplu foto çekimi Şırnak’ta Lehçe Bilardo Turnuvası sona erdi

ŞIRNAK (AA) – Şırnak’ta 4 ilden 96 sporcunun katıldığı “Şırnak Belediyesi Bölgesel Bilardo Turnuvası” çeyrek, nısıf ve final karşılaşmasının arkası sıra sona erdi.

Cumhuriyet Altını Mahallesi Longoni Bilardo Salonu’nda salondaki 4 masada düzenlenen ve 2 zaman ilk başlayan 3 bant bilardo turnuvasında finale sâdır 1997 Dünya Şampiyonu Yılmayan Özcan ve bakir Dünya Şampiyonu Tayfun Taşdemir karşılaştı.

Müsabakayı 40-39 kazanan Taşdemir, turnuvanın şampiyonu olurken ikinciliğini Özcan, üçüncülüğü bile Diyarbakır’dan Kasıt Macit aldı.

Turnuvaya katılan Belediye Başkanı Mehmet Yarka, AA muhabirine, 2 çevrim geçmiş başlayan ve 14 ilden 96 sporcunun yarıştığı turnuvanın finalini gerçekleştirdiklerini, müsabakalarda bilardo severlerin haddinden fazla çekişmeli karşılaşmalar izlediğini söyledi.

Şırnak’ın sonuç zamanlarda turnuvaların merkezi olduğunu belirten Yarka, devamında şunları kaydetti:

“Kat, paraşütü, arsıulusal tenis turnuvası, rafting kadar etkinlikleri gelişmemiş ahit ilk eş sahipliği yaptık. Akıbet yıllarda yüzü sıcak bire bir spor dalı olan bilardonun turnuvasını ikinci nöbet kentimizde yapıyoruz. Bugünü anlamlı kılan 2 şampiyonun kentimizde bu turnuvaya iştirak etmesi. Biri 1997 ötekisi da benzeri hafta ilk şampiyon olan ve ayağının tozuyla bizi kırmayıp mevrut sonuç şampiyon Tayfun Taşdemir. Onları Şırnak’ta ağırlamaktan balaban bahtiyarlık duyuyoruz. Belediye namına değme antlaşma sporun ve sporcunun beraberinde olduk olmaya devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”

Turnuvada dereceye giren sporculara madalya ve kupalar verildi.

Etkinliğe, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Alkış, Toyluk ve Spor İl Müdürü Abdullah Ayar, DÜRÜST Tümen İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Share: