Bocce’de Pamukkaleli sporcular şampiyon oldu

Denizli’de Pamukkale Belediyespor’un aktif olduğu branşlardan bocceden güzelce duyum geldi. Mavi-beyazlı pakt Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu 2. Tabur müsabakaları böylecene şampiyon namına 1. Lig’e yükselirken, Baran Kalınbaldır ise milli takıma seçildi.

Pamukkale Belediyespor herhangi bir branşta olduğu kadar boccede üstelik liyakatli sonuçlara imza attı. Mavi-beyazlı pakt Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF) tarafından 25-27 Teşrinievvel 2022 tarihlerinde Antalya Kemer’birlikte düzenlenen “Petank 2. Ligi”hangi katılan ilk Denizli takımı oldu. 40 takımın katılımı ile yapılan müsabakalarda Pamukkale Belediyespor’u Serdar Kılınç, Kutsal Karaçay, Nur Yılmaz ve Sembol Yılmayan desise etti. Yapılan müsabakalar böylelikle Pamukkale Belediyespor Bocce Takımı böke namına 1. Tomar’e yükselmeyi başardı.

Milli takıma sporcu kazandırıldı

Yeniden Antalya’nın Tümsekli İlçesinde 22-25 Ekim tarihleri ortada planlı Uluslararası Petank Open düet bayanlar müsabakalarında Pamukkale Belediyespor, rical müsabakalarında Osman Edikli, Başkumandan Kılınç ve Vazıh Yılmaz’dan oluşan mavi-beyazlı takım 110 ekip arasında birinci oldu. Kadınlar kategorisinde ise Yağmur Kalınbaldır ve Merve Fidan’dan oluşan kadrosuyla Pamukkale Belediyespor, 76 bando ortada 2. kendisine gümüş madalya kazandı. Esasen tıpkısı yerde 20-22 Ekim tarihleri beyninde yapılan Bocce Milli Topluluk seçmelerinden de domuzuna bili geldi. Pamukkale Belediyesporun sporcusu Yağmur Kalınbaldır kudretli performansıyla Milli Takıma seçildi. – DENİZLİ

Share: