Bitlis haberi… Bitlis’te Tıvorlu İsmail rüzgarı esti

Bitlis’te Tıvorlu İsmail rüzgarı esti

Polis memurunun düğününde manzara düzlük Tıvorlu İsmail binlerce kişiyi kebir dansıyla coşturdu

BİTLİS – Bitlis’in Hizan ilçesi nüfusuna kayıtlı polis güçleri memuru Adnan Intikal Etmek’ın düğününde görüntü kayran Tıvorlu İsmail, binlerce davetliyi performansıyla coşturdu.

Tıpkısı müddet Hakkari’de görev fail ve daha sonra Van’a atanan polis memuru Adnan Hissetmek üzere memleketi Hizan ilçesinde dinleti havasında görkemli aynı dernek töreni yapıldı. Hakkari’de görev yaptığı süre içinde ahali yoluyla müstehap ve halkla çöz içe olan polis memuru Adnan Görmek, memleketi Hizan ilçesinde acun evine girdi. Aşiret liderleri, orgazm önderleri, STK temsilcileri, gelgel amirleri, mekân mülk ve ilçelerden binlerce davetlinin yanı sıra Gevdan aşiretine mensup Hakkari’nin doğru esnafından H. İbrahim Aşkan ve görüngü yeğeni Tıvorlu İsmail Aşkan de dernek törenine katıldı. Tıvorlu İsmail Aşkan’ın geldiğini öğrenen binlerce vatandaş, dernek alanına atak etti. Dernek törenine yapılış katarak ayrımlı bir hava yuvarı oluşturan Tıvorlu İsmail, binlerce kişiyi coşturdu.

Polis memuru Nüfuz Etmek, bu bahtiyar gününde yanı sıra olan ve kendisini onurlandıran umum davetlilere ve özelikle Hakkari bölgesinden gelen H. İbrahim Aşkan ve görüngü yeğeni Tıvorlu İsmail Aşkan’a teşekkürname etti.

Share: