Birlikte işlettikleri restoranda eşinin öldüren Sercan’ın yargılanmasına başlandı

BURDUR’de 8 nisan’birlikte gelişigüzel işlettikleri restoranda eşi Nurcan Seçer’i (35) av tüfeği ile öldüren tutuklu sanık Serhan Seçer, yargılandığı önceki mahkemede görüngü haset alkollü olduğunu söyledi.

Olay, 8 April 2022 haset saat 21.00 sıralarında Atatürk Caddesi’nde Seçer çiftinin gelişigüzel işlettiği restoranda meydana geldı. Serhan Seçer, fenomen günü elinde av tüfeğiyle kısaca 6 aydır ayrı yaşadığı eşiyle alay malay işlettiği restorana gitti. Üzerine tenkil kararı mevcut Seçer, işyerinin kapısında eşi Nurcan Seçer’e av tüfeğiyle biberli etti. Yüzüne balkon eden saçmalarla alçak yaralanan Nurcan Seçer, kanlar zarfında yere yığılırken, fenomen yerinden kaçan Serhan Seçer, bu defa tahminî 300 metre mesafede, Gazi Caddesi’nde kayınbiraderi Ömer Tığ’a ilişkin hisse senedi yerine gitti. Kayınbiraderine acı emreylemek isteyen Serhan Seçer’in tüfeği tutukluk yaptı. Tıpkı caddede işletmesi mevcut babası Haysiyet Seçer, oğlunu görünce müdahale ederek tüfeği elinden aldı. Çağırılan ambulansla Burdur Fehamet Hastanesi’ne kaldırılan Nurcan Seçer, doktorların çabasına rağmen kurtarılamadı. Kaçan Serhan Seçer ise aynı süre bilahare polis güçleri vasıtasıyla yakalanıp gözaltına alındı. Sormaca sonucunda Serhan Seçer için, ‘eşe alın isteyerek katil ve kayınpederi ile kayınbiraderini kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

YARGILANMASINA BAŞLANDIBurdur Tehlikeli Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık önce duruşmaya Serhan Seçer, vakfedilmiş bulunduğu cezaevinden Curcunalı ve Görüntülü Enformatik Sitesmi (SEGBİS) ile katıldı. Duruşmada, öldürülmüş Nurcan Seçer’in annesi Fatma, babası Mustafa ve kardeşi Ömer Kılıç, iki tarafın avukatları ile Sülale ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı avukatı amade bulundu.’OLAY HASET ETANOL ALMIŞTIM’Tutuklu maznun Serhan Seçer savunmasında, “Benim elimde mahkemeye sunacağım deliller var. Çocuğumun geleceği amacıyla bu delilleri sunmak istemiyorum. Yaşamak dahi istemiyorum. Olay haset etil alkol almıştım. Daha aşkın bir madde ikna etmek istemiyorum. Güvenlik, savcılık ve Barış Ceza’daki beyanlarım doğrudur” dedi.BABA KILIÇ: SANIK KIZIMI ELAN ÖNCEKI BIRLIKTE TEHDİT ETMİŞNurcan Seçer’in annesi Fatma Kılıç, “Sanığın bildirme okkalı şekilde cezalandırılmasını istiyorum” dedi. Baba Mustafa Kılıç ise “Serhan Seçer olay günü motosikletiyle işyerimize geldi. Oğlum Ömer ile yanyanaydık. Elinde av tüfeği vardı. Geçmiş oğluma doğrulttu. Tüfek dokunaklı almadı. İkinci yol bana doğrulttu. Bu sırada alın tarafta işyeri olan babası gelip elinden tüfeği aldı. Henüz önce birlikte kızımı ‘Seni, babanı, aileni öldürürüm’ diye niteleyerek yıldırma ediyormuş. Kızım korktuğu için çektiği eziyetleri söyleyememiş. Sanıktan şikayetçiyim” diye konuştu.KARDEŞ KILIÇ: DIŞARIYA KAÇIP POLİSİ ARADIMNurcan Seçer’in kardeşi Ömer Kılıç, “Motorla geldiğini gördüm. ‘Ben sana demedim mi’ diyerek geldi, tüfeği doğrultup tetiğe bastı. Tezgahın arkasına kaçtım. Sonradan babama doğrulttu. Babam elindeki süpürge ile engelleme etmeye çalıştı. O tam babası gelip elinden tüfeği aldı ben dışarıya kaçıp polisi aradım” diye konuştu.SANIK BABASI ŞEREF SEÇER: UZAKLAŞTIRMA KARARLARINI BİRLİKTE ALIYORDUKTanık yerine dinlenen Serhan Seçer’in babası Onur Seçer ise oğlunu elinde tüfekle dükkana girerken gördüğünü ve silahı elinden aldığını, fakat Nurcan Seçer’i vurduğundan haberi olmadığını söyledi. Oğlunun evliliğinin sonuç dönemlerde sıkıntıları olduğunu söyleyen Haysiyet Seçer, “Evliliklerinin sonuç döneminde yüklülük vardı. Nurcan’ın kendisini aldattığına dayalı şüpheleri vardı. Ego böyle tıpkısı fenomen olmadığını düşünüyorum. Nurcan’a kötülük verebileceğini düşündüğümüz üzere tenkil kararlarını birlikte alıyorduk. Nurcan tıpkısı dönüş bizim evimizde kaldı. Uzaklaştırma kararı alınmasında ben kendisine koruyucu oldum. Serhan normalde mebzul ayrımsız kocaydı. Evliliğinde benzeri el bile eşini çarpma etmedi. Aldığı etil alkol ve maden tesiriyle tartısız davranışları oluyordu. 7-8 yıldır ruh bilimi sorunları vardı. Hem tabiiyet hem ruhsal tedavi amacıyla uğraştık” diyerek konuştu.Mahkeme heyeti sanık, tanık ve avukatları dinledikten bilahare Sercan Seçer’in karın sağlığı ile ait Adli Tıp raporunun beklenmesi üzere duruşmayı 29 Kasım’a erteledi. AVUKAT KESİCİ: HERHANGİ BİR İNDİRİM YAPILMAMASINI MURAT ETTİK

Mahkeme çıkışında açıklama işleyen Nurcan Seçer’in ailesinin avukatı Süleyman Stoper, Nurcan Seçer’in öldürülme olayında tasarlama eyleminin olduğunu tabir ederek, sanığın adli sağlığı ile ait Adli Tababet raporunu bekleyeceklerini söyledi. Avukat Kesici, “İlaç merkum amma kullanmamış. İlaçlarını kullanmıyor. Hastalığını artıracak şekilde eylemlerde bulunuyor. Sonraları gidip eşini öldürüyor. Bu kişinin ukubet almaması düşünülemez. Cezasında tenzilat yapılması düşünülemez. Biz da bu durumda sanığın sunu okkalı ceza ile cezalandırılmasını, temas iskonto yapılmamasını temenni ettik. Taleplerimiz doğrultusunda karar verileceğini ümit ediyoruz” dedi.Share: