Bingöl’ün köylerinde içmece suyu istikşaf çalışmaları sürüyor

Bingöl’ün köylerinde içme suyu araştırı çalışmaları sürüyor

BİNGÖL – Bingöl’ün köylerindeki içmece suyu ihtiyacını kısaltmak üzere başlatılan etüt çalışmaları, sakır sakır aynı şekilde sürüyor.

Bingöl Valiliği İl Hususi İdaresi Genel Sekreterliği koordinesinde, merkeze ve ilçelere merbut köylerde içmece suyu ihtiyacının karşılanması üzere araştırı çalışmaları aynı süre önceki başlatıldı. Bu çerçevede programa alınan bir nice köyde çalışmalar sürüyor.

İl Hususi İdaresi Umumi Sekreteri Enes Üçgül, köylerdeki içmece suyu temini üzere başlatılan tetebbu çalışmalarının bitmeme ettiğini belirtti.

Üçgül, ” Hem biçim hem birlikte ilçelerimize vabeste bir nice köyde içme suyu ihtiyacının karşılanması için sondaj çalışmalarına başlamıştık. Allah’a şükür çalışmalarımız aralıksız bitmeme ediyor. Özellikle kırsal alanda faal ve içme suyu sıkıntısı çekici vatandaşlarımız üzere himmet gözetmeksizin ekip arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Sezon sonuna büyüklüğünde programa aldığımız köylerdeki çalışmalarımızı tamamlamayı hedefliyoruz. Rastgele ahit vatandaşlarımızın taleplerine değer verdik, hizmet etmeye da bitmeme edeceğiz” dedi.Share: