Bingöl’de husumetli aileler barıştırıldı

Bingöl’dahi husumetli aileler barıştırıldı

BİNGÖL – Bingöl’birlikte aralarında 4 yıldır husumet kâin Şam ve Dumlu aileleri, düzenlenen törenle barıştırıldı.

Bingöl’ün Adaklı ilçesi Karakoç köyünde ikamet eden Şam ve Dumlu aileleri üzere, hazar töreni düzenlendi. Merkeze sadık Karşıyaka Mahallesi’ndeki tıpkı restoranda düzenlenen barış yemeğine, ailelerin yanı sıra Nişanlı Kaymakamı Burak Bozkurt Gürses, İlçe Kurnaz Komutanı Binbaşı Başkumandan Kenğer ve kanaat önderleri katıldı. Barış törenine gelen aileler, Kur’an-ı Kerim’in okunması, duaların edilmesinin ardından ahali sıkışarak barıştırıldı.

Barış törenine mevrut ve ailelere teşekkür fail Adaklı Kaymakamı Burak Bozkurt Gürses, “Zaman iki kıymetli ailemizin tıpkısı araya gelerek dostluğa, barışa kardeşliğe çevirici olacağı bu programda sizlerle olmaktan çevre duyduğum memnuniyeti dile tefhim etmek istiyorum. İnancımızın en balaban huşularından tıpkısı kaçı de temas, muadele ve kardeşliktir. Ego bugünkü bu buluşmanın cemi küslüklerin sona ermesine, bundan sonra ilçemizde, ilimizde, ülkemizde dostluğa, kardeşliğe, huzura, mutluluğa çevirici olmasını cenabı Allahtan yalvarma ediyorum. Bu süreçte emeği geçen herkese haddinden fazla teşekkür ediyorum. Bu programla imdi inşallah, bilcümle hayırlara ve güzelliklere şahit oluruz. İki aileye variyet boyu el birliği, birlik ve kardeşlik içerisinde huzur ve bahtiyarlık diliyorum. Bizim tıpkı birimizden bambaşka on paralık kimsemiz bulunmayan. Ayrımsız birimize sahip çıkmalıyız, küskünlükleri dargınlıkları tıpkı kenara bırakmalıyız” dedi.

İlçe kaymakamının, güllabi komutanının ve kaymakamlık güven müdürünün bu süreçte okkalı destekler verdiğini belirten kocabaşı Nesih Gör, “Şam ve Dumlu ailesi arasında 4 yılı aşkındır benzeri antagonizm yaşandı. Dileğimiz yaşanmamasıydı. Tığ birlikte bu dolaşma o acıların dindirilmek üzere ailelerin arasına girdik. Burada tıpkı hazar çabası ortaya koyduk. Bu barışta Nişanlı İlçe Kaymakamı Burak Bozkurt Gürses, İlçe Güllabi Komutanuı Binbaşı Başkomutan Kenger ve İlçe Güvenlik Müdürü Hüseyin Gökhan bizlere çözümünde nazik bir cesaret ve bindi olmuşlardır. Yıkıntılar macerasız tamam amma barış çokça print olurmuş ben bunu benzeri tanığıyım. İnşallah hakeza tıpkı dokunaklı bölgemizde ve tekmil ülkemizde aynı daha yaşanmaz, bizde yaşayış ortamında hayatımızı idame ettire biliriz” diye konuştu.

Share: