Bilecik’in yer aşağı ilçesi İnhisar’dan, afetzedelere 100 titrem odun desteği

Bilecik’in arz hoşur ilçesi İnhisar’dan, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerden etkilenenlerin ısınma ihtiyacının karşılanması için 100 ton yakıt odun gönderildi.

Nüfusu 1180 olan İnhisar’ın orman köylerinden Tozman’üstelik yaşayanlar, yakıt odunlarından bire bir kısmını afetzedelere çıkmak için motorlu testereler ve baltalarla keserek çuvallara koyuyor. Köyün kırsalında çiftçilik fail vatandaşlar dahi fahri adına hızarla odun kesimine bindi veriyor.

Tozman Köyü Muhtarı İbrahim Özmen, AA muhabirine, afette yer haddinden fazla ihtiyaç mahsus malzemelerden birinin odun olduğuna ilgi çekerek, “Ülkemiz tahakküm günlerden geçiyor. Düşüncesiz vatandaşlarımız, getirilen odunları kesiyor. Depremzedelerin yaralarını benzeri nebze olsun temizlemek amacıyla fahri yerine odun kırıyor. Bizim üstelik elimizden depremzedelerimiz üzere odun desteği geliyor, biz bile onu yapıyoruz. Bu tahakküm günleri el ele vererek aşacağız, fena hâlde bire bir yardımlaşma örneği ortaya koyuyoruz. Özlük evimizdeki stoklarımızdan deprem bölgesine götürüyoruz. Depremzedelerimizin ısınma sorununu fasletmek bizi bahtiyar ediyor.” dedi.

Özmen, bölgeye bugüne kadar fahri vatandaşların hazırladığı kestirmece 100 titrem maktu odunu zat tırıyla Adıyaman ve Kahramanmaraş’a götürdüğünü dile getirerek, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ivedili şifalar dileğinde bulundu.

Yenipazar Belediye Reisi İlhan Içtenlikle ile Tozman Köyü Toplumsal Teavün ve Tesanüt Derneği Başkanı Fehmi Çetin dahi fahri odun kesen vatandaşları müzakere ederek, destek atfetmek amacıyla baltayla odun kesti.

Share: