Beytüşşebap’ta 20 yıllık özlem sona erdi

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde geçen 20 yılın peşi sıra tekrar spor kulübü kuruldu. Beytüşşebap Spor Kulübü’nün kurulması vatandaşları sevindirdi.

Beytüşşebap ilçesindeki spor kulübü 20 sene önce faaliyetini sonlandırmıştı. Sabık 20 yılın arkası sıra ilçede spor kulübünün bulunmaması üzerine harekete güzeşte Tacdin Adıyaman, yaptığı çalışmalar sonucunda bakir tıpkısı spor kulübünü ilçeye kazandırdı. Kulüp, Hakkari’den getirdiği antrenör Tahir Temel ile sportmen yetiştiriyor.

Gençlerin spor altyapısında yetişmelerini ve ilçede kişi takımlarını oluşturmaları hesabına pir tıpkı adım olduğunu dile getiren kulübün başkanı Tacdin Adıyaman, “Beytüşşebaplı gençlerin sportif faaliyetlerde yer almasını sağlıyoruz. Sonunda çoluk çocuk amacıyla ağırbaşlı oranda toplumsallaşma durumu ortaya çıkıyor. Kulüpteki bütün oyuncular bu sene kendilerine oluşturulan bu imkandan âlem çokça bahtiyar ve mutlu. İlçenin andıran geçmişinde bu ölçekte bir spor faaliyeti olmamıştı. Beytüşşebap Spor Kulübümüz yardımıyla gençler seçkin hafta ilimizin eksantrik bire bir ilçesinde ayrımlı bire bir takımla karşılaşma yapmanın keyfini çıkarıyor. Oyuncular, rakip takımın maharet heyeti ve futbolcuları ile tanışma fırsatı buluyor. Bu üstelik bire bir sinerji oluşturuyor” dedi. – ŞIRNAK

Share: